Zadar i nakon Gorice drži jedinicu, ponovno briljirao Justin Carter

Autor: Branko Tabak Photo: Nenad Mudrinić

Liga za prvaka

Košarkaši Zadra su u utakmici 5. kola HT Premijer lige za prvaka pobijedili u Velikoj Gorici momčad Gorice 69-81 i tako sačuvali prvu poziciju na ljestvici.

Zadrani su nakon rezultatski prilično izjednačenog prvog poluvremena (33-37) u trećoj četvrtini odmah otišli na deset poena razlike (37-47). Gorica se vraćala, stigla i na poen minusa (54-55), no arsenal Zadra je bio svestran. Od spuštanje lopta u reket na Thompsona do dalekometne paljbe i solo prodora. Jednostavno, Zadar je bio bolji, a svoju kvalitetu je potvrdio u zadnjoj četvrtini mirnim privođenjem utakmice kraju.

Sjajni Justin Carter je uz 20 poena imao i 12 skokova te tri asistencije, Trevor Thompson je zabio 14, Dominik Mavra 12, a Martin Junaković 10 poena uz 9 asistencije.

Kod Goričana se istaknuo Borna Kapusta s 23 poena uz sedam asistencija, Po 12 poena postigli su Karlo Uljarević i Mate Kalajžić.