Zadar je bio na rubu velikog preokreta protiv Mornara, ali Crnogorci odnose važne bodove s Višnjika

Autor: Saša Ćirić Photo: Andrej Jančijev (KK Zadar)

Greške u završnici su bile kobne.

Mornar Barsko Zlato je u susretu 11. kola AdmiralBet ABA lige slavio protiv Zadra na Višnjiku rezultatom 71-76.

Nakon početnog opipavanja snaga i izjednačenog uvoda u susret gosti ulaze u sjajnu šutersku seriju i sredinom druge dionice odlaze na velikih +15 (15-30). Zadrani se bude i na krilima sjajnog Trevora Thompsona vraćaju zaostatak na svega dva posjeda (34-38), ali bolji ulazak u drugo poluvrijeme opet imaju gosti. te serijom 8-4 opet odlaze na sigurniju razliku (38-46). Domaćin je još jednom upregnuo sve svoje snage da bi došao do vodstva, što mu je i pošlo za rukom u nekoliko navrata - posljednji put pri rezultatu 66-65 nakon slobodnog bacanja Justina Cartera nešto manje od četiri minute prije kraja. Sjajni Marko Jeremić na drugoj strani ubacuje nekoliko izrazito važnih šuteva, dok je u samoj završnici kod igrača Vladimira Anzulovića vladala velika nervoza, što je za posljedicu imalo tri izgubljene lopte. Barani su mirnim šutem s linije slobodnih bacanja održavali stvorenu prednost i zasluženo slavili.

Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bili su Jeremić (18), Gordić (15) i Miković (14), dok su kod domaćina najistaknutiji pojedinci bili Thompson (27), Carter (15) i Bursać (11).