Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 15 bodova
2.  Vigo Bart Cibona 11 bodova
3. Niko Šare Cedevita Junior 10 bodova

Hrvatska
Regija
VRATIJA SE BOŽO, DI JE BIJA: Luka Božić zabijao, skakao, asistirao i vodio Zadar do sedme pobjede u ABA ligi, valorizacija - 46!

VRATIJA SE BOŽO, DI JE BIJA: Luka Božić zabijao, skakao, asistirao i vodio Zadar do sedme pobjede u ABA ligi, valorizacija - 46!

Autor: Saša Ćirić Photo: KK Zadar - Zvonko Kucelin

Slaba je ABA.

Zadar je pobijedio MZT Skopje Aerodrom u susretu 11. kola AdmiralBet ABA lige rezultatom 98-79.

Skopski MZT je u Zadar došao s dvije pobjede i osam poraza na svom kontu. Zadar je, na papiru, imao status velikog favorita. No, da takve situacije mogu biti iznimno škakljive pokazao je dvoboj HT Premijer lige u kojem je momčad Danijela Jusupa doživjela poraz u neizvjesnoj završnici na gostovanju kod Šibenke. Iskusni strateg poput Jusupa zna takve situacije iskoristiti za dodatnu mobilizaciju u svojim redovima, što je i bio slučaj. Dobitna odjevna kombinacija se ne mijenja, Zadrani su kao i protiv FMP-a odnosno Igokee opet u plavim dresovima. Već po furioznom početku bilo je jasno da se Makedonci teško mogu nadati bodovima, u osmoj minuti na semaforu je svijetlilo 20-7. Gosti su priprijetili u naredne dvije minute, smanjili na šest poena zaostatka (22-16)... i to je bilo to. Do kraja prve četvrtine Zadar serijom 7-0 opet vraća na najviših +13, a u istom ritmu nastavlja u drugoj dionici, kada dolazi na ranih +25 (49-24 u 17. minuti). Na poluvrijeme se otišlo s +22 (57-35), a izuzev slabijeg ulaska u drugo poluvrijeme, kada su gosti došli na "samo" 14 poena zaostatka (59-45), gledali smo rutinsku izvedbu Zadra. Pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje, a Jusupa osim toga veseli nova sjajna individualna predstava Luke Božića, na kojeg MZT nije imao odgovora. Nakon tri kola u kojima je akumulirano skupio 44 indeksna poena (12 protiv Cedevite Olimpije te po 16 protiv FMP-a i Igokee), popularni Božo je još jednom pokazao zašto je prvi u poretku za najkorisnijeg igrača ABA (32.9 indeks u prosjeku).

Najraspoloženiji u redovima Zadrana bili su Božić (27 poena, 10 skokova, 7 asistencija), dok su po 16 poena dodali Ramljak (6 skokova, 5 asistencija) i Žganec (5 skokova), a kod gostiju su prednjačili Strahinja Mićović (22 poena), Vojdan Stojanovski (18 poena) i Bursać (12 poena, 5 skokova).