Serijom 15-0 u trećoj četvrtini Zadrani 'slomili' Šibenčane.

Za Šibenku je sezona gotova. Zadar je slavio i u drugoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja, nakon 95:73 na Višnjiku, bijelo-plavi su na Baldekinu pobijedili sa 86:65 i poslali narančaste na odmor, a sebe u polufinale, javlja Šibenski portal.

Šibenka je u prvoj utakmici nekih tridesetak minuta držala egal, a plan je bio u uzvratu taj period pokušati produljiti. Međutim, plan se raspao nakon poluvremena. Domaćin je imao samo tri poena minusa (37:40) nakon prvih 20 minuta, nakon tri minuta igre u nastavku još je bio tu, na šest koševa minusa (41:47), ali tada gosti rade 15:0 seriju i odlaze na +22 (41:62). Međutim, nisu se narančasti htjeli predati. Odgovaraju 12:2 serijom, pa se u posljednju dionicu ušlo s podnošljivih 53:64.

U toj je zadnjoj četvrtini, međutim, uslijedio novi udar Zadra, koji četiri minute prije kraja ponovno odlazi na preko 20 poena prednosti i ‘stavlja pobjedu u trezor’.  Trojac Miković (25), Freeman (15) i Širko (13) ponovno je predvodio Šibenčane, dok su god Zadrana prednjačili Justice (20), Onuaku (19) i Mavra (14).