Zadar se naplatio s kamatama

Treći poraz Sonika u nizu.

U prvoj utakmici 18. kola HT Premijer lige košarkaši Zadra su pobijedili gradskog rivala Sonik Puntamiku s uvjerljivih 102-63. Tako su se s kamatama revanširali za poraz u prvom krugu natjecanja.

Tek je prva četvrtina ponudila izjednačenu igru i neizvjesnost na semaforu (26-20). Do odmora Zadar je bio na +24 (54-30). Drugu su četvrtinu domaćini dobili s uvjerljivih 27-9 i praktički već tu zatvorili utakmicu.

Odličnu utakmicu odigrali su centri Zadra Chinanu Onuaku (19 poena, 8 skokova) i Jure Planinić (17 poena, 6 skokova). Antonio Jordano je postigao 18 poena, trice je gađao 5-11. Duje Brala i Domagoj Vuković su postigli po 13 poena uz značajan skakački doprinos. Brala je ima 4, a Vuković 7 skokova. Još jednu dobru utakmicu odigrao je Jan Palokaj koji je za 17 minuta igre imao 6 poena, 6 asistencija i 3 osvojene lopte.

Kod Sonika samo su tri igrača postigli dvoznamenkast broj poena, Lovre Runjić 15, Tomislav Cvitković 14 te Teo Petani 12.

Zadar je na ovaj način ostao na vrhu poretka s omjerom 13-2. Sonik je trećim porazom u nizu nakon šest uzastopnih pobjeda pao na omjer 10-7.