Hrvatska
Zadar se vraća na Višnjik, na isto mjesto vraća se i Mirčeta

Zadar se vraća na Višnjik, na isto mjesto vraća se i Mirčeta

Autor: LP Photo: Zvonko Kucelin/KK Zadar

U Zadar stiže najugodnije iznenađenje Premijer lige

15.  kolo SuperSport Premijer lige na Višnjiku donosi derbi prvenstva, susret drugoplasirane i trećeplasirane momčadi u natjecanju. S druge strane ipak neće biti jedna od momčadi koje su prošlih sezona bile odmah korak iza vodećeg dvojca, Cibone, Dinama, Cedevite Junior… Ovog puta radi se o Samoboru, momčadi koja je prošle sezone izborila ulazak u viši rang natjecanja, no pokazuje da ima kvalitetu za velike dosege. Dio samoborske priče je i mladi Zadranin Andro Mirčeta koji u dresu Risova igra kao posuđeni igrač KK Zadar i za kojeg je povratak na Višnjik poseban događaj. 

– Riječ je o momčadi koja igra izuzetno brzo, pokretljivi su, s kvalitetnim šuterima. Obrambeni dio i skok bit će izuzetno važni za ovu nadolazeću utakmicu, kaže uoči utakmice trener Zadra Danijel Jusup.

U prošlom kolu ostvarena je uvjerljiva pobjeda protiv Zaboka u Jazinama. Zadar se sutra vraća na Višnjik, no i dalje računa na veliku podršku navijača.

– Igraju odličnu sezonu, što pokazuje pozicija na tablici. Nadam se da ćemo nastaviti nadograđivati stvari koje su bile dobre protiv Zaboka i pred svojim navijačima upisati još jednu pobjedu, kaže Vladimir Mihailović.

Utakmica se igra u petak u Dvorani Krešimir Ćosić od 18 sati, uz prijenos na HKS televiziji.

Tablice omogućuje Sofascore