Zadar slavio na Gripama, Cibona i Bosco kod kuće

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: KK Cibona

Jedinstvena kadetska liga

U subotnjim utakmicama Jedinstvene kadetske lige Zadar je bio bolji od Splita na Gripama, Cibona od Cedevite Junior i Bosco od VROS-a na domaćim parketima.

JKL: KK SPLIT  – KK ZADAR 74:97 (20:22, 14:27, 15:22, 25:26)

U susretu 1. kola Jedinstvene kadetske lige Split je na Gripama poražen od Zadra 74:97 (20:22, 14:27, 15:22, 25:26).

“Žuti” su dugo parirali prvom favoritu prvenstva, ali nisu mogli kontrolirati dominaciju Zadra u reketu (29 napadačkih skokova). Vodeći igrači kod Zadra bili su Toni Josipović (17 poena, 11 skokova), Vito Perković (14 poena, šut za dva 6:6) i Toni Torbarina (15 poena, 5 asistencija), a u redovima Splita vrijedi izdvojiti 18 poena Mateja Jukića učinak Roka Jeme (9 poena, 13 skokova, 6 asistencija) i Karla Vidović (13 poena i 8 skokova).

– Nismo baš briljirali, promašili smo dosta zicera i otvorenih šuteva, ali pristup je bio pravi. Čestitam i mojim igračima i Splitovima, bila je ovo prava kadetska utakmica s puno energije i trke – rekao je Marko Selin, trener Zadra.

– Dobra utakmica s obje strane, čestitam Zadru na pobjedu. Treba reći da mi u rosteru imamo osam igrača rođenih 2007. godine, u ovom trenutku tu je razliku teško nadoknaditi, Zadar dominira tijelom i ne možemo se suprotstaviti igri u skoku i u tranziciji – kazao je Splitov trener Luka Škeva.

Split – Zadar 74:97 (20:22, 14:27, 15:22, 25:26)

SPLIT – Dvorana Gripe. Suci Josip Strikić i Luka Pribisalić (obojica iz Splita).

Split: Garac 4, Milavić 8, Dobrković, Jukić 18, Vidić, Troskot 7, Grgurević, Grisogono 3, Vidović 13, Ljubos 4, Gavran 8, Jemo 9.
Zadar: Josipović 17, Perković 14, Popović 2, Mustać 10, Mirčeta 8, Bičić, Ružić 8, Zdrilić 6, Torbarina 15, Stojanov, Grbić 9, Batur 8.

(Ozren Maršić-KK Split)

JKL: KK BOSCO – KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK 88:65 (19:13, 26:18, 30:20, 13:24)

Bosco je u utakmicu ušao oprezno no vidjela se doza nervoze, koja je u prvom poluvremenu uzrokovala greške iz kojih je Osijek najčešće i najlakše dolazio do koševa. Bosco dobiva prvu četvrtinu 19:13. U drugoj Osijek u jednom trenutku i preuzima vodstvo al Bosco uspijeva podići energiju, prije svega u obrani, par ukradenih lopti i pogođenim šutevima ali i individualnom kvalitetom igrača odlazi na poluvrijeme s prednošću 45:31. Valja napomenuti kako je u ključnim trenutcima stvaranja prednosti Marat Kos konačno ušao u svoj ritam.

Kroz cijelu utakmicu Bruno Bubalo vodio je momčad i skoro svaka akcija, bilo napadačka ili obrambena, započinjala je njegovim potezom. Najbolje se to vidilo u 3. četvrtini kad je solo dionicom u obrani (ukradena lopta i blokada) i u napadu (2 trice) praktički sam slomio protivnika. Svakako igrač utakmice i neriješiva zagonetka za protivnika iz Slavonije. Ostatak četvrtine ponajviše na krilima Petranovića i Kosa Bosco odlazi na 75:41.

U zadnjoj četvritini priliku dobivaju „rezervni“ igrači, a Osijek to koristi za smanjenje prednosti.

Utakmica završava 88:65, pobjedom Bosca.

JKL: KK CIBONA – KK CEDEVITA JUNIOR 105:93 (22:20, 21:29, 38:23, 24:21)