Autor: KK Zadar Photo: Zvonko Kucelin/KK Zadar

Memorijalni turnir Tomislav Knežević

KK Zadar i GKK Šibenka igrat će u finalu 18. memorijalnog turnira Tomislav Knežević, koji se danas i sutra igra u Jazinama. U prvoj utakmici polufinala Šibenka je svladala Kvarner 2010 rezultatom 83:63, dok je Zadar očekivano bio bolji od Alkara 91:64 (25:9, 14:16, 26:18, 26:21).

I Zadranima i Sinjanima trebalo je nekoliko minuta za adaptaciju u vrućim Jazinama. Alkar je uglavnom bezuspješno gradio akcije preko Greena, a za Zadar je nekoliko puta uspješno poentirao Ramljak. Domaćin je rano ušao u rezultatsku kontrolu pa je Jusup mijenjao početnu postavu (Lakić, Ramljak, Božić, Jambrović, Žganec), a osim rezultata 25:9 posebno će se pamtiti trica Sikirića s istekom vremena.

Čeličnom obranom Zadar je Sinjane u prvih 15 minuta ostavio na samo 10 postignutih poena. Ipak, postava u kojoj su uz iskusnije igrače bili Klarica, Sikirić, Njegovan, Grbić… nije pokazivala pretjeranu kreaciju u napadu, pa je Alkar serijom 9:0 stigao do rezultata 33:19. Za puno bolju igru gosti su nagrađeni „osvojenom“ četvrtinom (14:16), a Jusup zasigurno saznanjima o trenutačnim dometima pojedinih košarkaša.

I u drugom poluvremenu gledala se zanimljiva utakmica, u kojoj je povremeno bilo lepršavosti i želje da se ne iznevjeri očekivanje tristotinjak navijača. Postava s Ramljakom, Božićem, Drežnjakom i Lakićem (Mekićem) pokazala je autoritet u trećoj četvrtini i stvorila zalihu poena (65:43) dovoljnu za mirnu završnicu. Utakmicu je finom pucačkom serijom trica i asistencijom Klarici preko cijelog terena uljepšao Dario Drežnjak. Mostarac je na kraju bio i najefikasniji igrač Zadra s 16 poena, Božić je postigao 15 a Sikirić 12. Najbolji strijelac utakmice bio je Green, koji je postigao jedan poen više od Drežnjaka.

Zadrani u sinjskim redovima nisu imali priliku vidjeti Maksima Matulinu, koji je ozlijeđen, te Emilija Banića, koji je tek jučer pristupio Alkaru.

Sutra će u utakmici za 3. mjesto snage u 18 sati odmjeriti poraženi Alkar i Kvarner 2010, a u 20:15 sati u finalu igraju Zadar i Šibenka,

ZADAR – ALKAR 91:64 (25:9, 13:16, 27:18, 26:21)

ZADAR - Dvorana Jazine. Gledatelja: 300. Suci: Luka Kardum, Frane Mjeda i Karlo Mirčeta.

ZADAR: Ramljak 10, Mekić, Lakić 7, Mazalin 9, Klarica 9, Sikirić 12, Jambrović 4, Žganec 8, Njegovan 1, Grbić, Drežnjak 16, Božić 15. Trener: Danijel Jusup.

ALKAR: Green 17, Blatančić 12, Pavela 3, Boban 2, Alok 9, Čović 2, Babić, Nazor 9, Vučić 8, Jukić 2. Tihomir Mustapić.