Presudilo je drugo poluvrijeme.

Košarkaši  Zadra pobjednički  su krenuli u novu sezonu. U prvoj pripremnoj utakmici svladali su KK Split rezultatom 97-69.

Susret  je bio zatvoren za javnost te je trenerima poslužio  za stjecanje prvih dojmova, a igračima za rastrčavanje i upoznavanje suigrača.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena Zadrani su ubacili u brzinu više. Grant je minutu  prije kraja treće četvrtine odveo domaćine na dvoznamenkastu razliku, da bi utakmicu prelomilo pet vezanih poena kapetana  Šime Špralje početkom posljednje dionice. Razlika je do kraja nastavila rasti te je Zadar u jednom  trenutku imao i plus 26.

Domaćine su predvodili Kristijan Krajina sa 17 i Luka Božić s 15 poena, dok je najefikasniji u splitskim redovima bio Gabrić sa 17 koševa.