Zadar uvjerljivo do prve pobjede protiv Gorice, Mavra kapetanski, ozlijedio se Bursać

Polufinale doigravanja za naslov prvaka Hrvatske.

Košarkaši Zadra su u prvoj utakmice polufinalne serije doigravanja HT Premijer lige na Višnjiku pobijedili momčad Gorice 89-73.

Nakon prve četvrtine Zadar je bio na +10, a na velikom odmoru prednost je bila ogromnih +28 (54-26).

Treća četvrtina otišla je na stranu gostiju koji su smanjili zaostatak na 24 poena (70-56), da bi otvaranje posljednje donijelo malo uzbuđenja jer je Gorica serijom 12-2 za svega tri minute igre stigla na -14 i utakmicu donekle učinila živom. Stigli su Goričani i do -12 (74-62), ali je Kodi Justice brzom tricom sasjekao njihov entuzijazam.

Zadrane su do pobjede predvodili Dominik Mavra s 20 poena (trica 4-4, samo jedan promašaj) i 7 asistencija, Chinanu Onuaku, Kodi Justice i Domagoj Vuković s po 11 poena i Jan Palokaj s 10 poena.

Kod Gorice Ivan Majcunić i Karlo Uljarević su zabili 12, Mate Kalajžić 11, a Emil Savić i Lovro Mazalin po 10 poena.

Loša vijest za Zadrane je ozljeda Aleksandra Bursaća zbog koje je u bolovima 4 i pol minute prije kraja napustio igru, a o kakvoj je ozljedi riječ i s kakvim posljedicama znat će se vrlo brzo.