Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 29 bodova
2. Toni Torbarina Zadar 27 bodova
3. Niko Šare  Cedevita Junior  20 bodova
3. Vigo Bart  Cibona  20 bodova 

Hrvatska
Zadarska ljetna liga: Palčić, Bokanjac, 1200 gledatelja, fešta

Zadarska ljetna liga: Palčić, Bokanjac, 1200 gledatelja, fešta

Košarkaška fešta na Mornarici.

Bokanjac osvojio Zadarsku ljetnu ligu

Proteklog vikenda na Mornarici je odigrana završnica Zadarske ljetne lige u kojoj su četiri momčadi tražile naslov.

KK SFINGA STAFORDS – KK TALVI PUTOVANJA 87:68

Prvi polufinalisti Sfinga Staffordsi i Talvi putovanja tražili su svoj put u finale. Tijekom cijelog susreta Sfinga je bila bolja momčad te su vodstvo 5-7 pa čak i 10 razlike imali kontinuirano na svojoj strani no nisu uspijevali do kraja susreta prelomiti utakmicu. Kad se pogleda statistika ona odmah nudi odgovor pobjede Sfinga Staffordsa, a ona se očituje u većem broju dvoznamenkastih igrača. Naime Sfinga je imala šest igrača s dvoznamenkastim brojem koševa dok su Talvi putovanja ostala na tri. To je bio dovoljan razlog da unatoč Talvijevoj skakačkoj dominaciji (47 skoka) pobjedu odnese Sfinga Staffords.

KK BOKANJAC – KK VOŠTARNICA 65:60

Finale prije finala je u konačnici donijelo utakmicu dostojnu finala. Prvo poluvrijeme je pripalo Bokanjcu te se na predah otišlo njihovim vodstvom 39:31. Tad Voštarnica ubacuje u brzinu više te već polovicom 3. četvrtine imaju prednost 6 koševa.

Dugo je Voštarnica lomila otpor Bokanjca no u konačnici nisu uspjeli. Kad se uzme u obzir da se pri kraju susreta ozlijedio Milat koji je do tad u igri proveo 6 minuta i doprinio stabilizaciji reketa. U konačnici rutineri iz Bokanjca su vodu ipak prebacili na svoj mlin i u konačnici prošli u finale.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO 

KK TALVI PUTOVANJA – KK VOŠTARNICA 94:69

U borbu za treće mjesto upustili su se Talvi putovanja i Voštarnica. Prije početka utakmice uvidjelo se da Voštarnica ima problema sa širinom klupe budući da je u zapisniku bilo samo 8 igrača. Nešto ozlijeđenih, a nešto odsutnih igrača u početku nisu ulijevali vjeru u ekipu Voštarnice.

Na utakmici se desilo upravo suprotno te su Knežević i Marčev liderski preuzeli konce u svoje ruke te suvereno zagospodarili terenom i u konačnici donijeli treće mjesto Voštarnici.

KKOI ZADAR – HRVATSKA REPREZENTACIJA 

U sklopu finalnog dana odigrana je i revijalna utakmica između domaćih KKOI Zadar i Hrvatske Reprezentacije. Bila je ovo izvrsna prigoda da se gledatelji upoznaju s košarkom u kolicima, a valja naglasiti da je ovo prva nacionalna reprezentacija koja je igrala na Mornarici.

Za KKOI Zadar su nastupali: Anić – Ivičić, Krnčević, Perinović, Jadrijev, Žagar ©, Kolega, Rubeša, Hromin.

Hrvatska Reprezentacija: Bračanov, Tenšić, Vulić ©, Franjul, Plazina, Maretić.

FINALE
 igralište Mornarica, gledatelja: 1200

KK BOKANJAC – KK SFINGA STAFORDS 63-51

Možda je neuobičajeno početi finale nekog nadmetanja isticanjem jednog igrača, no to ćemo ovaj put učiniti. Itekako valja istaknuti Dina Palčića koji je već u prvom poluvremenu finalnog susreta zabio 23 koša, skočio 8 puta i imao 5 asistencija. Kad tome dodamo da su mu u prvom poluvremenu sve kategorije bile 100% (slobodna bacanja, za dva i za tri poena) morali smo ovako krenuti izvještaj utakmice.

No vratimo se na početak susreta koju je Bokanjac samouvjereno započeo. Krajem prve četvrtine zabili su duplo više koševa od Sfinga Staffords. U nastavku susreta samo su održavali prednost te se na predah otišlo uvjerljivim vodstvom Bokanjca 43:20.

U nastavak susreta bolje ulazi momčad Sfinga Staffordsa te treću dionicu pobjeđuju 13:6. Tad je utakmica postala napeta i ono što se očekivalo od finala. Sfinga Staffordsi na sve moguće načine su pokušavali pronaći pukotine u obrani Bokanjca no u konačnici nisu uspjeli te je Bokanjac zasluženo slavio u finalu.

 MVP – Dino Palčić
 Fair play nagrada – Marin Knežević Lens
 Najbolji strijelac – Paolo Marčev Ređi