Zadarsko otvaranje 16-0 najavilo osvetu za nedavni poraz od Zaboka na Višnjku

+32

U 27. kolu HT Premijer lige košarkaši Zadra su ostvarili uvjerljivu pobjedu na gostovanju kod Zaboka 61-93.

Ozbiljan pristup, agresivna obrana i napadačka koncentracija Zadranima su donijeli uvodno vostvo 0-16. Prednost je narasla do 9-28. Ulaskom na parket 'zadarskih rezervista' Zabok hvata zrak, štoviše serijom 12-1 najavljuje potpuni priključak (21-29).

Veljko Mršić autoritativno je vrlo brzo posložio svoju momčad i uzvratio serijom 15-0. Tu je Zabok slomljen.

Kako Zadrani već u nedjelju igraju domaći susret ABA lige s Igokeom (17 sati) do kraja susreta nositelji igre su uglavnom odmarali. Tek je jedan igrač na parketu proveo više od 20 minuta (Jan Paloka27:38).

U drugom poluvremenu Zadar je bez problema kontrolirao igru i rezultat te uzvratio Zaboku za nedavni poraz na Višnjiku.

Zadar je imao pet dvoznamenkastih igrača večeras. Kodi Justice zabio je 12 poena, Domagoj Vuković i Jan Palokaj po 11 poena.

Za Zabok, bivši igrač Zadra, Eyassu Worku, postigao je najviše poena - 16.