Zadrani nisu mogli zaustaviti sjajnog Dobrića, lagana pobjeda Crvene zvezde

Autor: Saša Ćirić Photo: Crvena zvezda MTS (Đorđe Kostić)

ABA liga.

Zadar je izgubio od Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 91-69 u susretu 20. kola AdmiralBet ABA lige.

Hrvatski prvak je bio u rezultatskom egalu dobru četvrtinu i pol - tri i pol minute prije poluvremena rezultat je bio 39-34, a tada domaći ubacuju u višu brzinu i serijom 12-3 na veliki odmor odlaze s +14 (51-37). Dejan Radonjić je dobro pripremio svoje igrače za nastavak, pa je razlika nastavila rasti i u trećoj četvrtini. Srđan Helbich je pokušao rotacijama naći dobitnu postavu, ali američki duo Carter-Thompson nije nikako mogao doći do daha pored snažne obrane Beograđana. Zvezda je u jednom trenutku vodila s +26 (70-44), ali Zadar hvata tračak nade serijom 20-4 i dolazi na svega deset poena zaostatka. Ipak, domaći u završnici podižu efikasnost s distance i ostvaruju laganu i lagodnu pobjedu.

Zadar je trenutno 11. s omjerom 6-12, dok Crvena zvezda u 18 odigranih utakmica ima omjer 17-1. Najefikasniji u redovima domaćih bio je sjajni Ognjen Dobrić (23 poena, 7-7 iz igre, 4-4 slobodna bacanja), Marko Simonović je dodao 14. Kod Zadrana dva dvoznamenkasta, Antonio Jordano (16 poena) i Dominik Mavra (13).