Zagreb pobjedom zaokružio peto kolo Prve muške lige, Levanić Kutni ugasio sve nade Stoje

Autor: Krešimir Galić Photo: KK Zagreb

Odličan otpor Puljana

KK ZAGREB - KK STOJA 92:85 (19:21, 19:17, 33:21, 21:26)

U posljednjoj utakmici 5.kola Prve muške lige Zagreb je u Domu košarke Cedevita slavio protiv Stoje iz Pule 92:85.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena (38:38) ključnu prednost je napravljena je u posljednje dvije minute treće četvrtine kada se serijom 9:0 otišlo na +12 (71:59).

Odličnu rolu imao je Pavao Turić, a nakon što su Puljani u završnici zaprijetili sve dvojbe je riješio Bruno Levanić Kutni koji je povezao pet uzastopnih poena.

Stipe Krstanović s 19 poena i 8 skokova je bio prvo ime Zagreba. Dino Butorac je ubacio 16, Kristijan Joksimović 14, Levanić Kutni 13, a Turić 12 poena. Kod Stoje Nino Dasko je ubacio 18, a Marin Đugum 17 uz 16 skokova.

”Teža utakmica nego što smo se mi nadali. Stoja koja je lijepo posložena momčad odlično je otvorila utakmicu i igrali su dosta čvrsto unutar trice. Imali smo loše otvaranje što se tiče šuta pa smo u prvom poluvremenu ostali u egalu. Na kraju smo pogodili otvorene šuteve i stigli do pobjede.

Čestitke Stoji na borbi i odličnoj utakmici”, kazao je Edin Hadžić, trener Zagreba.