Žalgiris na korak od naslova litvanskog prvaka

Autor: Saša Ćirić

Iznimno važnu pobjedu na gostujućem terenu su jučer izborili dečki iz Kaunasa.

Nakon što su domaće momčadi u prve tri utakmice uspješno obranile domaći parket, red na prvi kiks je pao na Lietuvos Rytas. Dobro je domaća momčad otvorila utakmicu, povela 10-6 nakon nekoliko minuta igre, ali serijom 7-0 Žalgiris ekspresno okreće na 10-13. Domaći ponovno preuzimaju minimalno vodstvo i drže ga do kraja poluvremena (43-39). Žalgiris u trećoj četvrtini ubacuje u višu brzinu, te serijom 24-7 odlazi na najviših +13 (50-63). U preostalom dijelu utakmice slijedi igra mačke i miša, u kojoj se bolje snalaze gosti koji s konačnih 78-82 odnose vrijednu pobjedu s gostujućeg terena.

Kod Lietuvos Rytasa najučinkovitiji je bio Martynas Echodas (16 poena i 5 skokova), a solidnu rolu imao je i Rokas Gedraitis (14 poena, 7 skokova). U momčadi Šarunasa Jasikevičiusa jedini dvoznamenkasti bio je Beno Udrih (16 poena, 6 asistencija), ali čak šest igrača je postizalo 8 ili 9 poena i u toj ujednačenosti (koja je toliko puta ove sezone bila trademark Žalgirisa) je bio ključ pobjede gostiju.

Peta finalna utakmica je na rasporedu u ponedjeljak u 18:50, a igra se u Kaunasu.