Žalgiris na krilima sjajnog Daviesa slomio otpor Lietuvos Rytasa

Sudionici beogradskog Final Foura su tako napravili velik korak ka novom naslovu litvanskog prvaka.

Momčad Šarunasa Jasikevičiusa je na najbolji mogući način odreagirala nakon poraza u drugoj utakmici finalne serije. Prvo poluvrijeme je završilo u potpunom egalu (40-40), a ključni dio susreta je bila treća četvrtina, u kojoj su igrači Žalgirisa postigli 27, a primili 19 poena. Sjajno su u tim trenucima svoju momčad razigravali Kevin Pangos, Vasilije Micić i Beno Udrih (bez poena za 11 minuta igre, ali sa šest dodavanja!). Bilo je i iskrica na terenu, s Aaronom Whiteom i Loukasom Mavrokefalidisom u glavnim ulogama. Davies je za to vrijeme marljivo trpao koš gostiju, pa je ta prednost od osam poena na ulazu u zadnju četvrtinu dobrim dijelom bila i njegova zasluga. Igrači Rytasa su u posljednjoj četvrtini pokušavali doći do prilike za pobjedu, ali nikako nisu mogli doći na manje od pet poena zaostatka. Alley oopom Whitea minutu i deset sekundi prije kraja (90-76) je riješena svaka dilema oko pobjednika, pa je posljednjih nekoliko napada poslužilo gostima tek da kozmetički poprave rezultat.

Davies je imao impozantnu izvedbu, za 28 minuta igre je postigao 27 poena i 7 skokova, uz čak 11 pretrpljenih prekršaja za ukupnu valorizaciju 38! Edgaras Ulanovas je dodao 15 poena, a White 12 uz 7 skokova. Kod Rytasa je najefikasniji bio Mavrokefalidis (19 poena, ali uz valorizaciju od svega 13 indeksnih poena), a Christopher Scott Kramer je dodao 16 poena i 6 skokova.

3. utakmica finala litvanske lige: Žalgiris Kaunas 90 80 Lietuvos Rytas

Četvrta utakmica je na rasporedu u subotu, a igra se u Vilniusu.