Završila je mučna Cibonina sezona, Split je u finalu

Autor: KK Cibona KK CIbona Photo: Ivana Dergez/KK Cibona

Očekivani rasplet

KK Cibona - KK Split 67-96 (18-26, 15-24, 16-27, 18-19)

Košarkaši Splita plasirali su se u finale FAVBET Premijer lige pobjedom u Zagrebu protiv Cibone rezultatom 67-96. Bila je to utakmica u kojoj su Žuti iskoristili široku rotaciju i bez previše problema priveli utakmicu kraju.

Dino Repeša utakmicu je započeo s petorkom Krešimir Radovčić, Ivan Perasović, Ivan Majcunić, Josip Pavković i Aleksandar Aranitović. S druge strane, Slaven Rimac odlučio se za petorku James Funderburk, Toni Perković, Shannon Shorter, Mate Kalajžić, Boris Tišma.

Splićani su bolje otvorili utakmicu te poveli s 4-8 i 8-14, ali Cibona se uspjela vratiti u egal (13-14) preko Majcunića i Radovčića. Cibona se uspjela držati u egalu tek dvije minute, kada Žuti serijom 2-10 u završnici odlaze na 18-26. Kroz drugu četvrtinu gosti su nastavili dobrom igrom, Cibona je prihvatljiv zaostatak uspjela održavati tri minute (21-27) nakon čega je uslijedila velika serija Splita 6-19 za velikih +19 (27-46). Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 33-50.

Treća četvrtina nije se previše razlikovala od druge, Split je nastavio graditi svoju prednost i već nakon pet minuta igre otići na +26 (37-63) i tu je bilo jasno tko će upisati pobjedu u ovoj utakmici. Do kraja Split je rutinski odradio posao i zasluženo se još jednim dvokorakom plasirao u finale prvenstva.