Žižić u polufinalu turskog doigravanja ide na prvaka Europe

U polufinalu turskog prvenstva finalisti zadarskog turnira. Perasovića čeka majstorica protiv Galatasaraya.

Ante Toni Žižić i Darussafaka Dogus izborili su u dvokoraku polufinale doigravanja u Turskoj. Blattova momčad u drugoj je utakmici četvrtfinalne serije pobijedila Banvit na gostovanju 70-74.

Domaćini su u 25. minuti imali 10 poena viška (45-35). Do ulaska u posljednju četvrtinu Darussafaka je smanjila zaostatak na dva poena, da bi u završnici okrenula rezultat i stigla do pobjede u kojoj je Žižić sudjelovao s 5 poena, 4 skoka i jednom asistencijom.

Strijelci:

Banvit: Murić 11, Kulig 11, Orelik 7, Vidmar 14, Chappell 5, Furkan Korkmaz 4, Theodore 18

Darussafaka Dogus: Wilbekin 7, Birkan Batuk 5, Wanamaker 20, Clyburn 18, Furkan Aldemir 2, Žižić 5, Bertans, Harangody 17

U polufinalu protivnik momčadi David Blatta bit će prvak Europe Fenerbahce koji je s 2-0 bio bolji od Tofasa 73-79. Bit će to repriza finala prošlosezonskog Zadar Basketball Tournamenta u kojoj je slavila Darussafaka.

Anadolu Efes hrvatskog trenera Velimira Perasovića je poražen u drugoj utakmici serije od Galatasaraya 77-67.

Tko će se u polufinalu suprotstaviti Bešiktašu odlučit će "majstorica" koja se igra u nedjelju 27. svibnja s početkom u 20 sati.