Žoc školovao Šarasa, Itoudis Perasa

Kakva dominacija!

U prvim utakmicama četvrtfinala Eurolige Fenerbahçe i CSKA su deklasirali Žalgirisa, odnosno Baskoniju.

U Istanbulu je nakon izjednačene prve četvrtine (15-13). Fener razbio vojsku 'generala Jsikevičiusa' 23-8 i do kraja susreta dominirao. Momčad Željka Obradovića je ostavila Žalgirisa na ispod 45 poena. Završilo je 76-43.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Nikola Kalinić (16) i Marko Gudurić (13) poena. Kod  gostiju jednini dvoznamenkasti broj poena postigao je Marius Grigonis (10).

Baskonia je u Moskvi bila ravnopravna 20 minuta (44-40), no u nastavku Itoudisova momčad tricama uništava Perasovićevu. Na kraju je ogromnih +26 (94-68) za Ruse. Prvo ime susreta bio je Sergio Rodriguez s 19 poena (trica 5 od 6) i pet asistencija. U redovima Baskonije istaknuo se Shavon Shields sa 17 poena.