Zoro osvetnik vodio Celticse do 13. pobjede u nizu

Prošle noći na rasporedu su bile samo tri utakmice NBA lige.

U sve tri slavili su gosti. Toronto je iznenadio favorizirani Houston, San Antonio očekivano bolji od Dallasa, a priča dana su Boston Celticsi koji su u Brooklynu došli do 13. pobjede u nizu.

BROOKLYN – BOSTON 102 - 109

Celticsima se u sastav vratio najbolji igrač Kyrie Irving.  Zbog male frakture ispod desnog oka iduća dva tjedna nosit će specijalnu zaštitnu masku. Iako je u par navrata pokazao da ga maska frustrira, ipak je bio prvi strijelac Celticsa sa 25 koševa i 5 skokova. Celticsi su poveli 17-4, no dozvolili su Netsima da se vrate i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 52-52. U trećoj Celticsi rade seriju 19-2 i dolaze do ozbiljne prednosti koju u završnici domaćin tek malo smanjuje. Celticsi su do pobjede došli teže od očekivanog jer je u potpunosti zakazala njihova klupa koja je postigla samo 13 koševa uz šut 4/26. No starteri su izvukli stvar. Uz Irvinga bili su raspoloženi mladići Jayson Tatum (19k, 4s, 3uk.l) i Jaylen Brown (14k, 4s, 3a, 3uk.l) dok su double-double učinke upisali iskusni Marcus Morris (21k, 10s) i Al Horford (17k, 11s, 3a). Kod Netsa najefikasniji rezervist Joe Harris sa 19 koševa. Solidni su bili i Rondae Hollis-Jefferson (16k, 9s) i Spencer Dinwiddie (12k, 4s, 11a), no nije bilo dovoljno za objektivno puno snažnije Celticse. Netsi su novim porazom stigli do skora 5-9, dok vodeća momčad lige Celticsi imaju skor 13-2 i sutra im u goste dolaze aktualni prvaci Warriorsi.

HOUSTON – TORONTO 113 – 129

Ove noći u Teksasu se obrane nisu igrale. Rocketsi su u drugoj četvrtini primili čak 45 koševa i stigli do dvocifrenog zaostatka. U trećoj Raptorsi su imali i +20. Sredinom posljednje četvrtine domaćin dolazi na samo 5 koševa zaostatka, no gosti novom serijom 12-3 konačno prelamaju susret. Raptorsi su do pobjede došli prvenstveno zbog odličnog šuta, 52% iz igre i 14/30 trice. Najefikasniji je bio DeMarr DeRozan (27k, 6s, 5a), a raspoloženi su bili i playmaker Kyle Lowry (19k, 5s, 10a) i rezervist CJ Miles (19k, 6/9trica, 2uk.l). Kod Rocketsa sjajne je brojke imao James Harden (38k, 6s, 11a, 19/19 sl.bac), no iz igre je gađao tek 8/25 (trice 3/11) i imao je čak 9 izgubljenih lopti.  Uz njega solidni su bili Trevor Ariza (20k, 8s) i Clin Capela (11k, 11s, 2uk.l), no kad na domaćem terenu primite 129 koševa ne možete se nadati nećem lijepom. Toronto je ovom pobjedom stigao do skora 8-5, dok su Rocketsi pali na 11-4.

DALLAS – SAN ANTONIO 91 – 97

Spursi su u Dallasu mnogo teže od očekivanog stigli do nove pobjede. Mavsi su se sjajno držali protiv favorita i u posljednju dionicu ušli sa samo dva koša zaostatka. Spursi su serijom 8-0 sredinom te četvrtine stigli do +11 i do kraju uspijeli sačuvati prednost. Kod pobjednika najbolji LaMarcus Aldridge (32k, 5s, 4a) i australski playmaker Patty Mills (19k, 4uk.l), dok je domaćine predvodio rookie Dennis Smith Jr (27k, 6s), a po 16 koševa su dodali Harrison Barnes i JJ Barea. Dallas je ovim porazom svoj skor srozao na 2-13, dok su Spursi na respektabilnih 9-5.

Današnji nastupi Hrvata:

Sinoć na NBA terenima nije nastupio nijedan hrvatski, kao ni nijedan igrač iz bivše države.

Najbolji igrač dana:

Igrač dana bio je krilni centar Spursa LaMarcus Aldridge. Igrač rođen u Dallasu je „svojim“ Mavsima za 36 minuta ubacio 32 koša (12/21 iz igre, 0/2 trica, 8/10 sl.bacanja) uz 5 skokova, 4 asistencije, 2 blokade i osvojenu loptu.

Zanimljivost dana:

Trener Spursa Gregg Popovich postao je trener koji je najbrže stigao do 500 gostujućih pobjeda. To mu je uspijelo u 835 utakmica, što je za 41 manje od dosadašnjeg rekordera Pata Rileya.