Basketball Camp Croatia Basketball.hr
1. Andro Mirčeta 
Samobor 29 bodova
2. Niko Šare  Cedevita Junior 
28 bodova
3. Toni Torbarina Zadar 27 bodova
4. Vigo Bart  Cibona  24 boda

Hrvatska
Regija
Zrinjski i Sutjeska za titulu, Split i Rogaška za treće mjesto na turniru Marijofila Džidića

Zrinjski i Sutjeska za titulu, Split i Rogaška za treće mjesto na turniru Marijofila Džidića

Autor: Saša Ćirić

Bosanskohercegovački prvak niže pobjede nad hrvatskim suparnicima.

Deseto izdanje memorijalnog turnira posvećenog osnivaču i prvom predsjedniku Zrinjskog iz Mostara je ove godine okupilo respektabilno regionalno društvo u okvirima druge ABA lige, s jednom bitnom razlikom: domaća momčad na krilima prvog naslova u klupskoj povijesti ulazi s iznimno snažnim sastavom i kao favorit. Ukoliko se kockice pravilno poslože, mogli bi biti i među ozbiljnijim pretendentima za ulazak u najviši rang regionalnog košarkaškog natjecanja.

U prvom polufinalnom susretu turnira snage su odmjerili Sutjeska i Rogaška, a Crnogorci su pobijedili s uvjerljivih 74-56.

S početkom u 20:15 na teren su izašle momčadi Zrinjskog i Splita, a domaći su u susret ušli furiozno. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 24-9 za Zrinjski. No, igrači Vladimira Anzulovića su ušli u dobar ritam, pa su se počeli vraćati u susret. Na poluvremenu je svega šest poena razlike u korist Zrinjskog (34-28), a nakon 30 minuta igre je rezultat bio izjednačen (62-62). Hrvoje Vlašić nije dozvolio iznenađenje, pa su na krilima domaće publike Plemići na kraju izvojevali tijesnu pobjedu nad splitskim Žutima (85-83).

Splićani će tako u borbu s Rogaškom za treće mjesto, dok će u finalu nastupiti Zrinjski i Sutjeska.