Zrinjski vratio seriju u Mostar, u srijedu majstorica za finale

U dramatičnoj završnici Mostarci na Grbavici slavili protiv Sparsa.

Košarkaši Zrinjskog vratili su polufinalnu seriju doigravanja Prvenstva BiH, nakon iznenađujuće visokog  poraza na domaćem terenu od sarajevskog Sparsa (70-90), u Mostar.

Igrači trenera Hrvoja Vlašića uzvratili su gostujućom pobjedom 56-64.

U posljednjih pet minuta ušlo se s rezultatom 53-53. Đokić je pogodio tricu za vodstvo domaćina 56-53, Murry bio polovično uspješan s linije slobodnih bacanja i sve je mirisalo na ispadanje Zrinjskog. No sve se okrenulo u sljedećih 30-tak sekundi. Preko Sokolovića Mostarci su prvo poveli 56-57, a potom povećali vodstvo na 56-59. Murry Toure Ahmed u nastavku krade loptu i Zrinjski bježi na nedostižnih 56-61. U preostalih 45 sekundi gosti su 'podebljali' svoju prednost i potvrdili pobjedu 56-64.

Aleksandar Sokolović s 12 poena i 5 skokova je bio najistaknutiji pojedinac u redovima hercegovačke momčadi.

Serija se igra na dvije pobjede, majstorica je na rasporedu u srijedu 9. svibnja s početkom u 20 sati.

Pobjednik ovog susreta u finalu će se sastati s Igokeom koja je u dvokoraku preskočila Bosnu (76-51 i 83-107).