Zulina ekipa vratila Hrvatsku u europsku juniorsku elitu

Hrvatska juniorska reprezentacija je u finalu Europskog prvenstva B divizije.

Pobjedom u polufinalu europske smotre u Tallinnu protiv Izraela 75-69 izabranici trenera Anzulovića osigurali su sutrašnje finale protiv Velike Britanije i povratak u A diviziju.

Tako su nakon U20 reprezentacija žena i muškaraca i juniori ostvarili zacrtani cilj, povratak u elitu.

Nakon izjednačene prve četvrtine koju su Izraelci dobili 17-18 Hrvatska se odvaja u drugoj i na poluvrijeme odlazi s rezultatom 44-34. Hrvati su pritisnuli u završne tri minute prvog poluvremena kada s minimalne prednosti odlaze na dvoznamenkastu koju Izraelci nisu uspjeli sustići do kraja utakmice. Vodili je Hrvatska i +14, a kada se Izrael spustio na 66-51 i 68-63, Nakić i Bajo otklonili su sve sumnje u pobjedu Anzulovićevih momaka.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bili su Jordano sa 17 poena, Nakić s 13 te Bajo s 11 poena. U nedjeljnom finalu od 19.30 sati Hrvatska će se boriti za zlato protiv Velike Britanije koja   je sa 75-61 nadigrala domaćine Estonce.