Bosco pobjedu od HT Premijer lige, Universitas bolji od Rudeša.

Bosco odlučuje sam o svojoj sudbini idući tjedan.

Sve tri momčadi koje se bore za drugu poziciju i plasman u HT Premijer ligu ostvarile su pobjede. Bosco je pobjedom kod Kvarnera došao najbliže tom cilju jer ovisi sam o sebi i u posljednjem kolu treba mu domaća pobjeda protiv Istrauna da uz Goricu ode u viši rang. Universitas može do tog uspjeha pobjedom protiv Kvarnera doma u Splitu i porazom Bosca dok je u najtežoj situaciji Agrodalm koji je danas slavio protiv Šanac Karlovca. Oni u posljednjem kolu moraju dobiti Grafičar i čekati poraze Bosca i Universitasa.

Kvarner 2010-Bosco 84:89 (29:25, 21:21, 16:29, 18:14)

Bosco je slavio u Rijeci kod Kvarnera 2010 89:84 koju je izborio tek u posljednje tri minute utakmice. Izabranicima Matije Brkljačića bila je dovoljna odlična jedna četvrtina (treća) u kojoj su nakon minusa 35:25 u 12.minuti i minus 4 na poluvremenu (50:46) napravili seriju 17:6 za 66:75, a kada su domaćini zaprijetili u završnici Marin Kuga i Filip Tušek su sačuvali prednost za petu uzastopnu pobjedu. Tušek je ubacio 26, poena, a Ivan Perković i Krešimir Ljubičić (11 sk) po 15. Kod Kvarnera 2010 Dino Šamanić je ubacio 26 poena.

Rudeš-Universitas 62:80 (18:23, 14:19, 24:21, 6:17)

Rudeš je u Trnskom ugostio Universitas koji je u završnici prvog poluvremena imao 13 razlike (42:29). Mario Galić, Tomislav Cvitković i Nikola Ivanković su u završnici treće četvrtine doveli Rudeš na minus 3 (56:59), ali je tricama uzvratio Ivan Omrčen koji je goste usmjerio prema pobjedi. Splićane je s 15 poena i 13 skokova predvodio Ivan Vrgoč. Luka Radoš je dodao 12, a Omrčen i Bruno Rebić po 11. Kod Rudeša Galić je ubacio 24, a Cvitković 18 poena.