Nezaustavljivi Abdul Malik.

Kk Vrijednosnice Osijek su 28. i 29. rujna bile domaćin međunarodnog turnira na kojem su sudjelovali KK Spartak iz Subotice, OKK Sloboda iz Tuzle i KK Zlatorog Laško iz Celja.

Prvog su se dana sastali KK Sloboda i KK Zlatorog Laško- Slovenci su pobijedili rezultatom 92:62 (29:9, 26:13, 21:19, 16:21). U drugoj utakmici KK Vrijednosnice Osijek pobijedile su Spartak rezultatom 76:53 (16:16, 18:16, 18:16, 24:5).

Drugog dana turnira u utakmici za 3. mjesto između Slobode i Spartaka vodila se žestoka borba u kojoj je Sloboda pobijedila s pola koša prednosti 71:70 (18:24, 14:14, 24:9, 16:23).

Utakmica za 1. mjesto između Vrijednosnica i Zlatoroga Laško pokazala je odličnu igru oba tima s mnoštvom preokreta. Brokeri bolje otvaraju utakmicu i dobivaju prvu četvrtinu 25:16. U drugoj četvrtini gosti se bude i na odmor se odlazi rezultatom 37:41. Treća četvrtina ponovo pripada gostima iz Celja 53:62. U posljednjoj četvrtini ekipa trenera Krstića pokazuje karakter te utakmica odlazi u produžetak u kojem Brokeri pobjeđuju s 8 poena razlike rezultatom 82:74 (25:16, 12:25, 16:21, 19:10, 10:2).

U finalu najbolji strijelci kod domaćina su bili Abdul Malik s 20 i Ozren Pavlović s 13 poena, a kod gostiju Cleveland Thomas s 21 i Emani Gant s 12 poena.

Završilo je pripremno razdoblje za novu sezonu i sljedećeg vikenda počinje 1. kolo HT Premier lige u kojem Brokeri gostuju u Zagrebu protiv Cedevite.
 Paralelno s prvenstvom, u utorak, 2. listopada, igra se i Alpe Adria Cup s prvim protivnikom KK Hopsi Polzela u Sloveniji.