Cibona lakše do finala nego četvrtfinala i polufinala

Autor: HKS - Hrvatski košarkaški savez Photo: Marin Sušić/HKS

Kao i prošle godine za trofej će se boriti dva zagrebačka kluba - Cedevita Junior i Cibona.

Košarkaši Cibone su uvjerljivom pobjedom nad Šibenkom 71-101 izborili finale SuperSport kupa Krešimir Ćosić u kojem će im u nedjelju 18. veljače (20:15 sati) protivnik biti Cedevita Junior koja je u prvom polufinalnom susretu pobijedila momčad Dinama 89:75.

Šibenka je bolje otvorila susret te preko Paića i Kakara povela 7-1. Još jednom su Šibenčani bili na +6 (10-4), no tada se budi i Cibona koja predvođenja Kapustom (dvije trice) dolazi do prednosti 12-15, a nakon Radovčićeve trice i do 13-18. Cibona pri tom rezultatu propušta napad, a Pleadin tricom zatvara izjednačenu prvu četvrtinu (16-18).

Isti je igrač u prvom napadu druge četvrtine zabio za 18-18, ali Cibona u nastavku utakmice uz čvrstu obranu lakše dolazi do prilika za napadačku realizaciju te gradi lijepu prednost od 7 poena 20-27. Uslijedile su prijelomne minute utakmice. Šibenka se dva puta spustila na -5, ali nalet Sesarove momčadi nije mogla zaustaviti. Serijom 11-0 Cibosi stižu do +16 (24-40) i sa sigurne udaljenosti kontroliraju događanja na terenu.

U jednom trenutku prednost zagrebačke momčadi iznosila je ogromnih 22 poena viška 26-48, a kratko opuštanje Šibenčani koriste te do poluvremena serijom 6-0 smanjuju zaostatak na 16 poena (32-48).

Povratkom iz svlačionica Cibona novom velikom serijom, ovoga puta 12-0, gasi sve nade Šibenčane i praktički zaključuje utakmicu (32-60).

Susret je do kraja bio lišen rezultatske neizvjesnosti, ali ne i lijepih i atraktivnih poteza s obje strane. Završilo  je s okruglih 30 poena razlike (71-101). Dva statistička podatka govore o ključu Cibonine pobjede: šut za tri poena 51% i skakačka nadmoć Zagrepčana 41/27.

Cibona je imala šest igrača s dvoznamenkastim brojem poena. Kapusta je postigao 17, Perasović i Smajlagić po 14,  Radovčić 12, a Majcunić i Mazalin po 11 poena.

Kod Šibenka Paić je zabio 18, Kakar 12, Pleadin 11, a Skorić 10 poena.