Cibona se poskliznula, Zadar jednom nogom u ABA 2 ligi, a drugom na kori od banane

Dno dna!

Cibona je u Draženovom domu šaptom pala. Mega Bemax je u prvoj četvrtini trasirao put prema pobjedi koju je potvrdio u trećoj četvrtini. Gosti su slavili 76-87.

Cibona je na ovaj način tri kola prije kraja zakomplicirala svoju situaciju.Istovremeno Zadrani su dovedeni do ruba ispadanja.

Zadar s utakmicom manje (gostovanje kod Cedevita Olimpije) ima četiri pobjede, Mega pet i bolji međusobni skor s obje hrvatske ekipe, a Cibona šest.

Lako je moguće da Cibona do kraja natjecanja ne upiše niti jednu pobjedu jer ima vrlo težak raspored:

20. kolo: Primorska-Cibona

21. kolo: Igokea-Cibona

22. kolo: Cibona-Partizan

To bi ih moglo gurnuti prema ruletu dodatnih kvalifikacija, u nekom ludom raspletu i do ABA 2 lige.

Mega do kraja ima dvije domaće utakmice, a s obzirom na formu i realne izglede za dvije pobjede:

20. kolo: Mega-Igokea

21. kolo: Partizan-Mega

22. kolo: Mega-Mornar

Drugim riječima beogradska momčad bi vrlo lako mogla natjecanje završiti na desetom mjestu, ako ne i na višim pozicijama.

Zadar je jednog nogom u ABA 2 ligi, a drugom na kori od banane. U slučaju da Cibona izgubi sve do kraja Zadranima su u preostala četiri susreta potrebne tri pobjede da ih prestignu (jer imaju slabiji međusobni skor).

19. kolo: Cedevita Olimpija - Zadar

20. kolo: Zadar - FMP

21. kolo: Zadar - Primorska

22. kolo: Crvena zvezda-Zadar

Pobjede li Zadrani u dva susreta, za izbjegavanje posljednjeg mjesta potrebni su im svi porazi Mege.

Nategnuto, teško i čupavo...

U opasnoj zoni je i Krka koja ima šest pobjeda i vrlo lako se može dogoditi da do kraja ne pobijede nikoga:

19. kolo: Igokea-Krka
20. kolo: Krka-Partizan
21. kolo: Mornar-Krka
22. kolo: Krka-Cedevita Olimpija