Furnir osvojio Dubrava kup, Vidović proglašen najkorisnijim igračem

Autor: Krešimir Galić Photo: KSZ

U finalu su Dubravaši bili bolji od Bosca.

Slavljem Furnira u Dubravi je završen tradicionalni Dubrava Kup, turnir koji je okupio dva premijerligaša (Furnir i Zabok) i dva prvoligaša (Zabok i Zapruđe).

Furnir je u finalu slavio protiv Bosca 96:75 u utakmici koju je prelomio u trećoj četvrtini kada je napravio seriju 16:0 za 68:52. Za najkorisnijeg igrača turnira proglašen je Mateo Vidović (Furnir), a najbolji strijelac je Dorian Jelenek (Zapruđe).

FURNIR – BOSCO  96:75  (25:22, 21:23, 26:12, 24:18)

Furnir: Prelec 2, Vidović 12, Vlahovec, Bjelanović 11, Nazor 11, Karahodžić 6, Kumanović, Krajina 13, Marić 19, Mandalinić 17, Rađa 5.
Bosco: Krajnović 2, Matić 4, Kuzmanović 3, Čović 1, L.Babić 14, Macan 1, Šljivarić 8, Linde 4, Smolić 18, Krapić 11, Mionni 2, Katura 2, P.Babić 7.

Jeronimo Šarin, trener Furnira: ”Prvu utakmicu protiv Zapruđa smo iskoristili da probamo neke drugačije stvari koje bi mogli nekeda koristiti, a drugu utakmicu protiv Bosca smo išli na rezultat jer smo željeli pobjedom završiti ovaj pripremni dio uoči početka sezone. Ono što me posebno veseli u ovoj finalnoj utakmici je bila reakcija mladih igrača Nazora i Bjelanovića koji uz pomoć starijih mogu samo napredovati. Trebala nam je jedna ovakva utakmica s puno trčanja i lakih poena jer je to način na koji bi mi htijeli igrati.”

Ivan Tomas, trener Bosca:

”Furnir je zasluženo osvojio prvo mjesto, a ja opet mogu biti zadovoljan kako je moja momčad odigrala ovo finale posebno u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu nam se dogodio pad u koncentraciji i pokušali smo se u drugom poluvremenu vratiti u igri sa starijim igračima ali nije išlo. Mislim da je ova utakmica kao i ona jučer protiv Zaboka odlična škola prvenstveno za mlađe igrače.”

U utakmici za 3. mjesto Zabok je pobijedio Zapruđe 88:55 (24:16, 18:11, 22:8, 24:20).