Gorica nastavlja prosipati bodove, Krajnović i Jurič predvodili Bosco do preokreta

Autor: Nenad Mudrinić Photo: Nenad Mudrinić

Nezapamćena kriza Gorice

U 15. kolu HT Premijer lige večeras su derbi začelja odigrali Gorica i Bosco. Gorica je vodila veći dio utakmice, ali nije prelomila uporne Zagrepčane koji u dramatičnoj završnici dolaze do pobjede 67:73.

Utakmicu je tricom otvorio Uljarević, a tricom Jelenkovića u 6. minuti Bikovi su otišli na dvoznamenkastu razliku (17:5). Najveća prednost bila je 16 poena nakon ubačaja Nakića (27:11), a četvrtinu je zatvorio Krapić jednim slobodnim bacanjem za 27:12. Poslije malog odmora Jurič postiže 4 poena i gosti rade seriju 6:0 što je značilo da Gorica ipak neće prelomiti utakmicu u ovako ranoj fazi. U 15. minuti Majić veže 5 poena za 37:22, ali razigrani Krajnović je tricama i prodorima držao Bosco iznad vode pa se na veliki odmor otišlo s rezultatom 42:34.

Drugo poluvrijeme tricom je otvorio Majić, ali istom mjerom uzvratili su Matić i Jurič pa je na semaforu bilo 45:40. Kako je Gorica u ovom periodu postigla još samo 3 poena gosti su iskoristili ponuđenu priliku pa su u 29. minuti došli do prvog izjednačenja (48:48). Bikovi su bili na konopcima, a četvrtinu je s istekom vremena zatvorio Krapić tricom za 48:55.

Zadnju dionicu s 4 vezana poena otvorio je Nakić Vojnović, a u 34. minuti Porobić je vratio stvari na početak i poravnao na 57:57. U 39. minuti Gorica je čak i povela tricom Jelenkovića (67:66), ali isti igrač je 16 sekundi prije kraja pri rezultatu 67:69 promašio oba slobodna bacanja i tu je priči bio kraj. Do kraja su Krajnović, Jurič i Babić slobodnim bacanjima potvrdili pobjedu Bosca za konačnih 67:73.

Goričane su predvodili  Ivan Tvrtko Majić (13p, 4s),  Ante Mašić (10p, 5s), i Ivan Nakić Vojnović (10p, 8s).

Kod Bosca su se istaknuli Luka Krajnović (23p),  Marko Jurič (15p, 9s, 5a),  Petar Babić (12p) i Ante Krapić (10p).