Gorica od +18 do -30! Boscov preokret za pamćenje uz sjajnu utakmicu mladog Luke Krajnovića!

Autor: Nenad Mudrinić Photo: KK Gorica

od 19-27 do 107-77...

Košarkaši Bosca u 2. poluvremenu potpuno preokrenuli Goričane te u utakmici 3. kola Lige za ostanak zasluženo slavili 107:80

Utakmicu je s 4 uvodna poena otvorio Cinac, a Mašić je u 5. minuti zakucao za 10:3 i potvrdio angažiran ulazak Bikova u ovu utakmicu. Na isteku 8. minute Batur nas po 1. put dovodi na dvoznamenkastu prednost (11:21), a na mali odmor odlazimo s +9 (14:23). Početkom 2. četvrtine nastavlja se dobra igra Goričana koji rade seriju 14:5 i poslije slobodnih bacanja Majića prednost se povećala na +18 (19:37). Međutim, tada kreće serija domaćih 15:5 i prednost je smanjena na samo 8 razlike (34:42). Seriju napokon prekidaju Uljarević i Gunjina s dvije trice, a na poluvrijeme odlazimo s visokih +12 (39:51).

Drugo poluvrijeme Bosco otvara serijom 14:0 i dolazi do prvog vodstva na utakmici (53:51). Seriju je tricom prekinuo Gunjina, međutim domaći su bili u nezaustavljivom naletu i silnom energijom dobivaju ovu četvrtinu s nestvarnih 36:11. U zadnju dionicu ušlo se s rezultatom 75:62, ali Bikovi su se potpuno raspali i u jednom trenutku razlika je otišla na čak 30 poena (107:77). U zadnjim trenucima svoje prve poene za Goricu stavio je Petar Madunić i utakmica je završila 107:80.

Najraspoloženiji u redovima Gorice bio je Jure Gunjina sa 17 poena i 6 skokova. Uljarević je na 14 poena nadovezao 7 asistencija i 6 skokova. Cinac se zaustavio na 11 poena, a Batur na 10 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

Kod Bosca je nezaustavljiv bio mladi Luka Krajnović s 36 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Luka Babić i Petar Babić nadodali su svaki po 18 poena.

”Čestitao bih svojim momcima na odličnoj utakmici gdje smo nakon lošeg ulaska i loše obrane sredinom druge četvrtine počeli igrati obranu i ova pobjeda je isključivo plod naše agresivnosti”, kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

”Znali smo da će Bosco pokušati početkom treće četvrtine se vratiti u utakmicu. Oni su nametnuli svoj ritam i mi energetski nismo mogli odgovoriti. Jednostavno nestali smo u tom trenutku s parketa”, dodao je trener Gorice Braslav Turić.