Guštin i Gustovarac odveli Pazin do pobjede protiv Zadra

Kadeti KK Pazin došli su do druge pobjede u prva dva kola Prve kadetske lige. U drugom su kolu bili bolji od Zadra.

Nakon što su na otvaranju Prve kadetske lige u tijesnoj završnici slavili protiv Bjelovara, kadeti Pazina došli su i do uvjerljive pobjede protiv KK Zadar rezultatom 90:76. Kao i u prvom kolu protiv Bjelovara, Pazin su do pobjede predvodili fantastični Gvido Guštin i Filip Gustovarac.

Pazin-Zadar 90:76 (34:25, 18:15, 20:15, 18:21)

Kompletna statistika utakmice

U prvoj četvrtini gdje obrana skoro pa i nije bilo, Zadar se držao u egalu prve tri minute do rezultata 11:11. Zanimljivo, u te prve tri minute vidjeli smo dva puta izjednačen rezultat, a momčadi su se čak šest puta promijenile u vodstvu. Guštin i Luka Zajc kreirali su tada seriju 8:0 pa domaćin bježi na 19:11. Niko Manojlović prekida post Zadra polaganjem, a Pazin ubrzo odlazi i na dvoznamenkastu prednost. Kod rezultata 25:15 za Pazin uslijedila je serija Zadra 6:0 u kojoj svih šest poena postiže Duje Brala. Do kraja perioda domaćini rade seriju 9:4 i prvi period dobivaju s 34:25.

Gabrijel Majica i Niko Manojlović postižu trice na početku druge četvrtine te dovode Zadar na 34:31. Gustovarac na drugoj strani uzvraća tricom, a Manojlović pogađa još jednu za Zadar. Pazin tada radi seriju 6:0, a na nove poene Zadra čekali smo pune tri i pola minute kada Luka Meštrić pogađa četvrtu zadarsku tricu u tom periodu i smanjuje na 43:37. Gustovarac tada postiže tricu i dvicu za vodstvo Pazina 48:37. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 52:40.

Zadar je na početku drugog poluvremena smanjio na minus devet, ali bliže od toga nisu mogli. Pazin bježi na 18 poena prednosti na 6:24 do kraja trećeg perioda i tu je susret bio riješen. U posljednji se period ušlo rezultatom 72:55 za Pazin.

Pazin je na nešto više od šest minuta do kraja imao i najviših plus 19 na susretu, a do kraja je Zadar uspio smanjiti na 14 koševa minusa. Guštin je predvodio Pazin s 25 poena, 18 skokova, 5 asistencija i 4 blokade dok je Gustovarac zabio 20 uz 8 asistencija i 3 osvojene lopte. Sandro Kajtazović je ušao s klupe i ubacio 19 poena uz 5 skokova.

Kod Zadra najbolji Brala s 20 poena, 11 skokova i 6 asistencija dok je Manojlović ubacio 17 uz 6 skokova i 4 asistencije.