Novi poraz juniora Vitamina.

Nakon što je jučer u tijesnoj završnici poražen od juniora Igokee hrvatski je prvak na domaćem terenu pokleknuo i protiv crnogorske Budućnosti rezultatom 81-89. Iako su Vitamini ponovno dobro otvorili susret i, kao i jučer, odigrali solidnih 35 minuta nisu imali koncentracije u samoj završnici.

Cedevita je na krilima reprezentativnog dvojca Jordano-Bajo dobro krenula u utakmicu te je u osmoj minuti imala 18-11 što je primoralo gostujućeg trenera na prvu minutu odmora. Nastavili su domaćini u istom ritmu te su prvu četvrtinu završili s plus devet (24-15). Sredinom druge dionice gosti su napravili seriju 0-12 u koju je Andrija Slavković ugradio sedam poena, od čega dvije trice, no Trninićevi su momci brzo uspostavili ravnotežu te su zahvaljujući novom dobrom periodu igre reprezentativnog dvojca vratili prednost pa se na odmor otišlo s 48-44.

U nastavku smo gledali izjednačen dvoboj u kojemu su glavnu riječ vodili Jordano i Slavković, svatko sa svoje strane. U posljednjih se deset minuta ušlo s poravnatim rezultatom (60-60), a onda je Raičković povezao dvije trice i odveo svoju momčad na do tada najvećih plus šest. Jordano je potom uzeo loptu u svoje ruke i sljedećih nekoliko minuta držao Vitamine na priključku. Ipak nije mogao sam. Gosti su imali više raspoloženih igrača, uz Slavkovića dobro su igrali Petar Raiković i Bogdan Bojić, a upravo je potonji tricom odveo Budućnost na 69-78 nešto više od tri minute prije kraja. Cedevita se nije predavala te je zahvaljujući dobroj roli Frana Jacovića prišla na minus četiri minutu prije kraja (77-81), no to je bilo sve od domaćeg sastava. Slavković je bio mirne ruke s linije slobodnih bacanja te je dodatno popravio svoju statistiku i mirno priveo utakmicu kraju.

Najbolji u redovima hrvatskog prvaka bio je Antonio Jordano s 29 koševa i šest trica, dok je Crnogorce do pobjede odveo Andrija Slavković s 34 poena. Cedevita se trenutno nalazi na začelju svoje skupine s dva poraza, dok je Budućnost na omjeru 1-1.