U dvoboju Hrvata Bogdanović je bio bolji od Šarića, a Phila od Pacersa.

I dok je za nas najzanimljivija utakmica bogate večeri bio dvoboj naših najboljih igrača, Šarića i Bogdanovića, večer je obilježila briljantna partija velikog LeBrona Jamesa

PHILADELPHIA – INDIANA 121 – 110

Pacersi su u Philadelphiu stigli na krilima triju uzastopnih pobjeda. Na poluvremenu su imali +7, no Sixersi u trećoj četvrtini preokreću rezultat. U posljednjih 130 sekundi utakmice ušlo se s poravnatim 110-110 rezultatom, no tad veteran Sixersa JJ Redick ubacuje tri trice u nizu i prelama utakmicu. Sixersi su utakmicu završili sa serijom 16-2. Nadskakali su Pacerse 50-40 i tricu šutirali sjajnih 50% (18/36). Junak je bio Redick (31k, 3s, 6a) koji je tricu gađao 8/12. Triple-double je upisao rookie Ben Simmons (14k, 11s, 11a, 3bl, 2uk.l), a raspoloženi su bili i Joel Embiid (18k, 9s, 5a, 2uk.l, 2bl) te Robert Covington (22k, 6s). Konačno je pravu utakmicu odigrao i naš Dario Šarić (15k, 6s). Kod gostiju ponovo najbolji Victor Oladipo (31k, 5s, 7a) koji je odličnu pomoć imao u Hrvatu Bojanu Bogdanoviću (21k, 4s) i Litavcu Domantasu Sabonisu (14k, 6s, 3a). Nakon 7 propuštenih utakmica u redove Pacersa vratio se Myles Turner (11k, 9s, 3bl). Nakon ove utakmice obje momčadi su na istovjetnom 5-4 skoru.

ORLANDO – CHICAGO 83 – 105

Košarkaši Magica u utakmicu su ušli kao vodeća momčad lige. Protiv skromnih Bullsa ni u jednom trenutku nisu tako izgledali. Na poluvremenu su još imali +1, no Bullsi s prijelaza iz treće u četvrtinu rade veliku seriju 22-2 i rano rješavaju pitanje pobjednika. Gosti su bili bolji u skoku (48-38) što je uz odličnu tricu (14/29) bilo dovoljno za pobjedu. Kod Bullsa s 19 koševa najefikaniji je bio Justin Holliday, David Nwaba je dodao 16, a pod obručima su solidno odigrali finski rookie Lauri Markkanen (13k, 9s) i Robin Lopez (11k, 10s). Uz još trojicu dvocifrenih igrača s klupe (Valentine, Dunn, Zipser) sasvim dovoljno za drugu pobjedu sezone. Kod neprepoznatljivih domaćina najbolji je bio Francuz Evan Fournier (21k, 5s, 3a), dok su jedina dvojica preostalih dvocifrenih, Nikola Vučević (14k, 3s) i Aaron Gordon (11k, 7s) odigrali ispod svog prosjeka. Mario Hezonja bio je solidan s 8 koševa u 10 minuta. Orlando ima problema na poziciji playmakera. Ozlijeđeni su Elfrid Payton i DJ Augustin, tako da je protiv Bullsa startao njihov treći razigravač Shelvin Mack (2koša uz šut 1/8). Nakon ovog poraza Magic je na skoru 6-3, dok su Bullsi stigli do 2-5.

NEW YORK – PHOENIX 120 – 107

Košarkaši Knicksa odličnom su predstavom stigli do četvrte pobjede u pet posljednjih utakmica. Sjajno su odigrali kraj prve i početak druge četvrtine i serijom 27-4 stigli do visoke prednosti koju su bez ikakvih problema održali do kraja. Sjajan je bio Latvijac Kristaps Porzingis (37k, 7k, 3bl), a odličnu pomoć imao je u Timu Hardawayu Jr (21k, 3s, 3a) i Turčinu Enesu Kanteru  (16k, 15s, 3a). Kod gostiju je s 34 koša najefikasniji bio Devin Booker, dok je odlučnu predstavu pružio i bivši igrač Knicksa Tyson Chandler (15k, 10s). Phoenix se čitavu utakmicu nije oporavio od šoka kad su u prvoj četvrtini ostali bez TJ Warrena (koji je u prethodnoj utakmici ubacio 40 koševa Washingtonu). Warren se žestoko sudario s Kanterom i sumnja se na potres mozga. Ovom pobjedom Knicksi su na skoru 4-4, dok su Sunsi pali na 4-5.

DETROIT – MILWAUKEE 105 – 96

Nakon mini-turneje po Zapadu košarkaši Pistonsa su se vratili u Detroit. I nastavili s odličnim igrama. Protiv Bucksa su upali u rani minus, no s dvije serije od 16-6 i 16-3 stigli su do prednosti koju su uspijeli zadržati do kraja. Razlika je u par navrata bila i +18 i Bucksi ni u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili. Kod Pistonsa su najbolji bili Andre Drummond (24k, 15s, 3bl) i Avery Bradley (23k, 3uk.l), dok je 13 koševa dodao Tobias Harris. Kod poraženih Bucksa najbolje je odigrao Grk Giannis Antetokounmpo (29k, 4s, 3a, 4bl), no osim njega raspoloženi su bili tek Malcolm Brogdon (21k, 10a) i Kris Middleton (16k, 7s, 7a). Detroit je nakon ove pobjede sa skorom 6-3 zajedno s Orlandom na drugom mjestu Istoka, dok su Bucksi nakon trećeg poraza u nizu pali na 4-5.

OKLAHOMA CITY – BOSTON 94 – 101

Boston je u Oklahomu došao na krilima šest uzastopnih pobjeda. Izgledalo je da će taj niz tu i prestati pošto su domaćini sjajno ušli u utakmicu. Nakon prve četvrtine Thunder je imao +13, a na poluvremenu +18. No, u drugom je dijelu uslijedio veliki povratak Celticsa. Odličnom trećom četvrtinom smanjuju na -4, da bi serijom 13-2 sredinom posljednje dionice preuzeli prednost koju su zadržali do kraja. Kod Celticsa su sjajni bili Kyrie Irving (25k, 5s, 6a, 2uk.l) i Al Horford (20k, 4/4trica, 8s, 4a). Obojica su u posljednjoj četvrtini postigli po 13 koševa. Ključni trenutak susreta bio je kad je kod rezultata 82-81 Irving zabio 5 koševa u jednom napadu. Prvo je pogodio tricu uz faul, da bi uhvatio svoje promašeno slobodno bacanje i položio. Uz njih dvojicu kod Celticsa su se istakli rookie Jayson Tatum (13k, 6s, 3a) i Jaylen Brown (10k, 12s), a u prvoj utakmici u dresu Celticsa solidan je bio Marcus Morris (9k, 4s). Kod poraženog domaćina najefikasniji je bio Paul George (25k, 10s), dok su Celticsi obrambeno zaustavili Russella Westbrooka (19k, 6s, 11a) i Carmela Anthonya (10k, 14s, 3a) koji su kombinirano iz igre šutirali 10/37. Thunder je ovim porazom na skoru 4-4, dok su Celticsi s 7-2 vodeća momčad lige.

ATLANTA – HOUSTON 104 – 119

Houston Rocketsi su u utakmicu ušli kao veliki favoriti i tako su se i postavili od samog početka. Rano su stigli do dvoznamenkastog vodstva, na poluvremenu imali već +18, i do kraja utakmice samo rutinski priveli istu kraju. U redovima pobjednika najbolji je bio bekovski par James Harden (29k, 3s, 11a) / Eric Gordon (20k, 5a, 4uk.l), a veliku pomoć dobili su u igraču s klupe Lucu Mbah a Mouteu (20k, 4s, 2uk.l). Atlanta nije imala posebno raspoloženih igrača. S 18 koševa najefikaniji je bio Kent Bazemore, a po 16 su dodali Nijemac Dennis Schroder i Taurean Prince. Rocketsi su ovom pobjedom došli do skora 7-3 i prve pozicije Zapada, dok su Hawksi nakon osmog uzastopnog poraza na skoru 1-8 te su posljednjeplasirana momčad Istoka.

DALLAS – NEW ORLEANS 94 – 99

Košarkaši Pelicansa u Dallas su stigli sa željom da prekinu niz od dva poraza. To im je i pošlo za rukom u utakmici u kojoj su obje momčadi bile šuterski neraspoložene. U situacijama kad šut zataji obično slave momčadi s boljim visokim igračima, a tako je bilo i večeras. Pelicansi su malo po malo gradili vodstvo koje je u trećoj četvrtini iznosilo i +18. Domaćin je do kraja susreta uspio tek malo kozmetički uljepšati rezultat. Kod Pelicansa daleko najbolji i jedini raspoloženi bio je centarski par Anthony Davis (30k, 13s, 4a, 3bl) / DeMarcus Cousins (20k, 22s, 7a). Sasvim dovoljno za skromnu momčad Mavsa, no protiv ozbiljnih protivnika morat će se netko priključiti ovim tornjevima. Kod Mavsa najbolji Harrison Barnes (26k, 6s, 3a) i rookie Dennis Smith Jr (16k, 3s, 4a). Nekad snažni Dallas sad je sa skorom 1-9 najlošija momčad lige, dok su Pelicansi malo popravili svoj omjer na 4-5.

WASHINGTON – CLEVELAND 122 – 130

Aktualni prvaci Istoka u glavni su grad došli s nizom od četiri poraza. Sve su glasnija šaputanja o problemima u svlačionici, zbog ozljede su ostali bez startnog centra Tristana Thompsona i Cavsi su bili u velikim problemima. A tad se ukazao veliki LeBron James.  U možda i najboljoj utakmici svoje velike karijere James je uništio domaćina i barem nakratko vratio mir u svlačionu Cavsa. Bila je to utakmica u kojoj je Cleveland vodio od početka do kraja i njegova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna. Daleko najbolji briljantni LeBron James (57k, 11s, 7a, 3uk.l, 2bl). Derrick Rose je dodao 20 koševa, a solidan je bio i Jae Crowder (17k, 7s, 2uk.l). Dovoljno za veliku pobjedu nad neugodnim domaćinom kojem se u sastav vratila startna četvorka Markieff Morris.  U ovoj utakmici najbolji igrači Wizardsa su bili Bradley Beal (36k, 4s, 4a) i Kelly Oubre Jr (21k, 6s), dok je John Wall (13k, 6s, 15a) pred kraj utakmice zadobio ozljedu ramena te je upitan njegov nastup u nedjelju. Wizardsi su nakon ovog poraza na skoru 4-4, dok su Cavsi na 4-5.

SAN ANTONIO – CHARLOTTE  108 – 101

Košarkaši Spursa protiv Hornetsa uspijeli su prekinuti niz od četiri poraza. U tvrdoj utakmici pobjedu im je donijela klupa koja je zabila čak 64 od 108 njihovih koševa. Najbolji su bili Bryan Forbes s 22, i Rudy Gay s 20 koševa koji su prikrili indisponiranost većine startera Spursa. Goste je skupo koštalo čak 15 promašenih slobodnih bacanja. Solidno su odigrali Jeremy Lamb (27k, 9s, 6a, 2uk.l), Dwight Howard (20k, 10/20 sl.bac, 13s) i rookie Dwayne Bacon (18k, 7s), no u potpunosti je podbacila njihova klupa koja je postigla samo 16 poena. S takvom klupom, indisponiranim Kemba Walkerom (13k, 4/12 šut, 4a) i lošim izvođenjem slobodnih bacanja ne mogu se dobiti Spursi čak ni kad su u krizi. Nakon ove utakmice obje su momčadi na skoru 5-4.

DENVER – MIAMI 95 – 94

Jedina večerašnja utakmica koja je bila riješena u posljednjem napadu. Gosti su košem Diona Waitersa 30 sekundi prije kraja došli do prednosti 93-92. Nakon što krilni centar Denvera Paul Millsap promašuje oba slobodna bacanja, Slovenac Goran Dragić s druge strane zabija jedno od dva za vodstvo 94-92. Samo 11 sekundi prije kraja Millsap je fauliran na šutu za tricu. Nakon što je maloprije promašio oba, ovog je puta miran i ubacuje sva tri za minimalno vodstvo domaćih. Miami je posljednjem napadu imao šut za pobjedu, no Waiters promašuje. Do sretne pobjede domaćine su predvodili Millsap (27k, 9s, 5a, 2uk.l) i Srbin Nikola Jokić (19k, 14s, 4uk.l). Kod gostiju najbolji Dragić (23k, 7a, 2uk.l). Odličan je bio James Johnson (15k, 10s, 4a, 2uk.l), 15 je dodao i Waiters, no ponestalo im je sreće u završnici. Miami je tako pao na skor 3-5, dok su Nuggetsi na 5-4.

LA LAKERS – BROOKLYN 124 – 112

U dvoboju lani dvije najlošije momčadi lige Lakersi  su uvjerljivo stigli do pobjede. Netsi su malo zaprijetili kad su tri minute prije kraja stigli na -4, no Lakersi su odgovorili serijom 14-4 i riješili utakmicu svake neizvjesnosti. Domaćinima je uvelike pomogla dominacija u skoku 57-43. Najbolji igrač Lakersa bio je dojučerašnji Nets Brook Lopez (34k, 10s, 3bl). Odlični su bili i rookie Kyle Kuzma (21k, 13s), Brandon Ingram (18k, 10s, 2bl) te Jordan Clarkson (19k, 4s, 5a, 2uk.l). Rookie Lonzo Ball ponovo se mučio sa šutem (3/15 iz igre), no za 29 minuta u igri njegovi Lakersi su imali +22. S druge strane najbolji je bio rezervist Allen Crabbe (25k, 6s),  dobro je odigrao Rondae Hollis-Jefferson (21k, 5s, 4a, 2uk.l), dok je bivši Lakers DeAngello Russell (17k, 7s, 7a, 3uk.l) malo izgorio u želji da pokaže svojoj bivšoj momčadi da su pogriješili što su ga mijenjali - iz igre je gađao tek 8/24. Lakersi su ovom pobjedom stigli do skora 4-5, dok su Netsi pali na 3-6.

UTAH – TORONTO 100 – 109

Košarkaši Jazza sezonu su otvorili s pet uzastopnih domaćih pobjeda. Izgledalo je da bi mogli produžiti niz, no gosti iz Kanade u trećoj četvrtini rade dvije serije od 10-0 i 10-2 te stižu do prednosti koju domaćin više nije imao snage ugroziti. Goste je do vrijedne pobjede vodio sjajni all-star bek-šuter DeMarr DeRozan (37k, 6s). Solidno su odigrali i all-star playmaker Kyle Lowry (15k, 4s, 10a) i Norman Powell (15k, 2uk.l). Kod domaćina najbolji je bio rookie Donovan Mitchell (25k, 3s, 2uk.l). Rodney Hood je dodao 17, Rudy Gobert 15 koševa, a šuterski je podbacio Ricky Rubio (13k, 3a) koji je iz igre šutirao 3/10 (tricu 0/4). Toronto je sad na skoru 5-3. S polovičnim učinkom završili su turneju po Zapadu od 6 utakmica i slijede im tri domaće utakmice. Utah je nakon prvog domaćeg poraza na skoru 5-4.

Današnji nastup Hrvata:

Poprilično uspješna večer Hrvata s 53 postignuta koša. U međusobnom dvoboju Daria Šarića i Bojana Bogdanovića Dariju je otišla pobjeda, a Bojan je imao bolje brojke. Šarić je za 21 minutu na parketu upisao 15 koševa (6/9 iz igre, 3/5 trica) uz 6 skokova i asistenciju. S druge strane Bojan je za 35 minuta ubacio 21 poen (8/14 iz igre, 2/5 trica, 3/3 sl.bacanja) uz 4 skoka te po dvije asistencije i ukradene lopte. Mario Hezonja je u porazu Magica dobio 10 minuta i odlično ih iskoristio za 8 koševa (3/5 iz igre, 2/4 trica) uz 3 skoka i 2 asistencije. Dragan Bender je bio skroman u porazu Sunsa i za 26 minuta ubacio 7 poena (2/7 iz igre, 1/6 trica, 2/2 sl.bacanja) uz 5 skokova te po jednu asistenciju i blokadu.  Ante Žižić je u pobjedi Cavsa u Washingtonu dobio 7 minuta i upisao 2 koša (šut 1/1) i jednu blokadu,  dok Ivica Zubac u pobjedi Lakersa ponovo nije ulazio u igru.

Najbolji igrač dana:

Apsolutno i bez ikakve sumnje legendarni LeBron James. U velikoj pobjedi nad Wizardsima James je igrao 43 minute i postigao nevjerojatnih 57 koševa uz briljantni šut (23/34 iz igre, 2/4 trice, 9/9 sl.bacanja) uz 11 skokova, 7 asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade. Ovo mu je bila 800. uzastopna utakmica sa više od deset koševa i samo je Michael Jordan s 866 ispred njega. Isto tako James je sada na 29047 koševa, te je najmlađi NBA igrač koji je postigao sve okrugle brojke - od tisuću koševa u karijeri do 29 tisuća koševa u karijeri.

Zanimljivost dana:

Manu Ginobili je u pobjedi nad Hornetsima odigrao svoju 1000. NBA utakmicu te je tako postao prvi južnoamerikanac kojem je to pošlo za rukom.