Međimurje prvak "jesenskog" dijela, Bjelovar kroz "ušicu igle" u Virju

Dvije momčadi odvojile se na vrhu Druge lige sjever.

Odigrano je posljednje 7. kolo prvog dijela prvenstva u Drugoj ligi sjever. Međimurje iz Čakovca završilo je na prvom mjestu bez poraza dok je Bjelovar drugi s jednim porazom.

Pregled posljednjeg kola počinjemo s utakmicom vodećeg Međimurja i Labrade 1971-Žurko koju vodi trenerica Nevenka Mravlinčić i sa kojom smo objavili intervju na našem portalu

Međimurje-Labrada 1971 Žurko 72:62 (13:15, 21:5, 20:25, 18:17)

Međimurje: Pustić 8, Gašparić 11, Kranjčec M. 5, Horvat 12, Vojković 4, Juras 18, Drk, Kuzmić 2, Ostoja 2, Kranjčec S. 10.

Labrada: Šulc R. 3, Tošić F., Mazalin Š. 10, Špiček L. 17, Franjić D. 10, Koren L., Palinić Čulin F., Bašić M. 14, Medved I. 4, Jukić M. 4.

Košarkaši Međimurja koji su bili favoriti u ovom susretu u utakmicu su ušli dekoncentrirano, a gostujuća Labrada to je dobro iskoristila i povela s sedam poena razlike. Međimurje je do kraja perioda razliku smanjilo na dva koša minusa. Drugu četvrtinu Međimurje igra na vrlo visokom nivou, posebno u obrani gdje su gostima dopustili svega pet postignutih poena i na odmor otišli s prednošću od 14 koševa razlike. Labrada je u trećem periodu zaigrala zonsku obranu što je zbunilo domaće i dalo rezultata jer su smanjili prednost. Trener Međimurja Mario Novak tada u igru uvodi veterane, Samira Jurasa i Sašu Horvata koji su bili ključni igrači. Juras je pogađao, a Horvat skupljao skokove kako u obrani tako i u napadu, a Međimurje je na kraju došlo do zaslužene pobjede rezultatom 72:62. Najboljiu redovima Međimurja bili su oni najstariji u četvrtom desetljeću života. Juras je ubacio 18, a Saša Horvat 12 poena. Kod Labrade Špiček 17, a Bašić 14 poena.

Podravac II-Bjelovar 79:80 (18:27, 23:17, 17:19, 21:17)

Podravac II: Lukčin M. 12, Kodba B. 8, Odobašić I. 6, Cestar A. 6, Hrženjak M. 9, Molnar M., Križić B. 17, Ratković M. 5, Ferenčak Z., Vujčić D.,  Balatinec M. 16.

Bjelovar: Vrinjanin B. 23, Vrdoljak J. 4, Serdarušić R. 6, Šobak M. 3, Malenica I. 16, Laić N. -, Porobić V. 18, Dašek D., Lovrić P., Jug M. 1, Geček P. 10.

Drugoplasirani Bjelovar, klub u kojem je Luka Božić, sada ponajbolji igrač Zadra i četvrti u poretku za najkorisnijeg igrača ABA lige započeo svoj košarkaški put, jedva je došao do bodova kod posljednjeplasiranog Podravca II iz Virja. Bjelovar je u susret krenuo dobro i u prvoj četvrtini stekao devet poena prednosti. Mladi domaći sastav nije se obeshrabrio i drugi period dobivaju s šest poena viška i smanjuju na samo tri poena minusa. U trećem periodu nitko nije uspio steći osjetniju prednost, Bjelovar je bio nešto bolji i u posljednju dionicu ulazi s pet poena viška. Posljednja dionica bila je vrlo neizvjesna, posebno završnica u kojoj je iskusniji Bjelovar jedva uspio izvući pobjedu 79:80 i tako ostati na korak do Međimurja od kojeg su u Čakovcu izgubili s pet poena razlike u prvom dijelu prvenstva. Vrinjanin s 23 i Porobić sa 18 poena najbolji kod gostiju dok su Podravac predvodili Križić s 17 i Balatinec s 16 poena.

Koprivnica-Ivančica 63:66 (23:15, 15:16, 8:20, 17:15)

Koprivnica: Balaško J., Stajku A., Kuzmić L., Žaja D., Vedriš M. 16, Beljan V. 16, Vrhovec H. 1, Mihoković R., Jančijev Z. 10, Mihoković D. 6, Androlić M. 4, Kuzmić I. 10.

Ivančica: Rožman F. 15, Smontara K.10, Sayemeldahr R., Kušinec L. 2, Putarek J. 9, Matuza L., Bigec J., Bregović M., Morović E. 3, Fištrek M., Taučer R. 4, Putar L.  23.

Ivančica je izvukla vrlo bitnu pobjedu na gostovanju kod Koprivnice. Oni su nakon prvog poluvremena zaostajali sedam poena razlike, a do pobjede su došli zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini u kojoj su odigrali sjajnu obranu i dobili taj Period s 12 poena razlike. Stečenu prednost uspjeli su zadržati u neizvjesnoj posljednjoj četvrtini i na kraju upisati četvrtu pobjedu na krilima Putara koji je ubacio 23 i Rožmana s 15 poena. Vedriš i Beljan s po 16 poena najbolji kod Koprivnice.

Virovitica-Radnik 59:84 (19:12, 11:22, 10:26, 19:24)

Virovitica: Cah D. 8, Bobanac J. 2, Petrović S. 7, Brezovečki K. 4, Vajagić N. 10, Petrović M., Pocrnić D. 2, Pavlović A. 12, Sabo D., Ištvanović M. 1, Vugec M., Petrović Z. 13.

Radnik: Turković F. 1, Jukić M. 24, Nervo D. 23, Topljak D., Kurpez M. 3, Biondić L. 2, Beljo I. 12, Martinčić I. 13, Beljo J. 6, Podhraški K.

Radnik je također slavio na gostovanju. Oni su nakon prve četvrtine zaostajali sedam poena razlike kod Virovitice, ali igrači prof. Ante Tomasa odigrali su odlične dvije četvrtine. Drugi period dobili su s 11 poena razlike i minus sedam pretvorili u plus četiri na poluvremenu, a u trećoj su dionici bili još uvjerljiviji, dobili su je s 26:10 i pobjegli na 20 poena razlike te je utakmica tu bila riješena. Radnik nije popuštao niti u posljednjoj četvrtini te su na kraju slavili s 25 poena razlike. Jukić je ubacio 24, a Nervo 23 kod pobjednika dok je Viroviticu predvodio Petrović s 13, a jedan manje ubacio je Pavlović.