Ove noći u NBA ligi Šiši i Sixersi pali nakon tri produžetka, vrhunske igre trojice Nikola

Babo sinoć nije imao svoj dan.

Ove noći na NBA parketima odigrano je čak 11 utakmica. Najzanimljivija je bila ona u Philadelphiji gdje su gosti usprkos odličnoj predstavi Šarića slavili nakon tri produžetka. Zanimljivost večeri su sjajne igre trojice Nikola; Vučević, Mirotić i Jokić su kombinirano ubacili 61 poen uz 33 skokova.

Luda noć u Philadelphii gdje su domaći Philadelphia 76ersi (14-14) nakon čak tri produžetka sa 117-119 poraženi od Oklahoma City Thundersa (14-14). Gosti su 5 minuta i 35 sekundi prije kraja vodili 94-83. I do kraja utakmice nisu više postigli ni poena i Sixersi serijom 11-0 odvode utakmicu u produžetak. U produžetku Sixersi vode 102-97, no gosti izjednačuju a u posljednjoj sekundi Dario Šarić promašuje tricu za pobjedu. U drugom produžetku kod rezultata 111-111 Andre Roberson dvije sekunde prije kraja promašuje čisto polaganje i odlazi se u treći produžetak. Kod rezultata 117-117 gosti dvaput hvataju loptu u napadu nakon svojih promašaja i za to su nagrađeni košem Robersona za 119-117 devet sekundi prije kraja. Pokušaj trice za pobjedu u posljednjoj sekudni JJ Redicka blokira Patrick Patterson. Sekundu prije kraja Russell Westbrook promašuje oba slobodna bacanja, no nije bilo vremena za novi pokušaj Sixersa. Gosti su dobili skok 60-50. Novi triple-double upisao je Russell Westbrook (27k, 18s, 15a, 2uk.l), no uz kriminalan šut 10/33 iz igre i 5/12 slobodna bacanja. Westbrooka su solidno pratili Carmelo Anthony (24k, 7s) i Paul George (24k, 5s, 3uk.l). Kod Sixersa najbolji Joel Embiid (34k, 8s, 6a, 2uk.l), a solidni su bili i JJ Redick (19k, 3s, 6a), naš Dario Šarić (16k, 8s, 4a, 2uk.l), te rookie Ben Simmons (12k, 9s, 11a, 4uk.l). Povratnik u momčad Robert Covington (11k, 10s, 3uk.l, 2bl) je iz igre gađao 4/21, tricu 3/15.

Indiana Pacersi (16-13) na svom su parketu poraženi od Detroit Pistonsa (16-13) sa 98-104.  Gosti su već u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost, no Pacersi na poluvrijeme odlaze sa dva poena prednosti. Pistonsi treću četvrtinu otvaraju serijom 7-0, da bi kasnije napravili seriju 13-4 i u posljednju četvrtinu ušli sa +12. Prednost je narasla i na +16. No domaćin se ne predaje. Stižu na 98-100 i Myles Turner 28 sekundi prije kraja promašuje tricu za vodstvo. Gosti do kraja utakmice pogađaju sva četiri slobodna bacanja i uspijevaju iščupati pobjedu. Kod Pistonsa koji su igrali bez ozlijeđenog Averya Bradleya najbolji Andre Drummond (23k, 13s, 3bl), a neočekivanu pomoć imao je u Reggieu Bullocku (15k, 3/4trica, 3uk.l) te Stanleyu Johnsonu (13k, 6s, 4a). Kod Pacersa najbolji Victor Oladipo (26k, 8s, 4a) i Myles Turner (24k, 8s, 2bl). Naš Bojan Bogdanović odigrao je jednu od gorih utakmica u karijeri i zabio samo 4 poena uz šut 2/11 (trica 0/3) uz 4 skoka.

Orlando Magic (11-19) na svom su parketu sa 88-95 poraženi od Portland Trailblazersa (15-13). Blazersi su imali +7 na poluvremenu i +10 na ulasku u posljednju četvrtinu. Serijom 11-0 Blazersi odlaze na velikih +17 i prelamaju utakmicu. Kod Blazersa najefikaniji sa 21 poenom Damian Lillard, a poen manje zabio je CJ McCollum. Nakon duže stanke na parket se vratio Jusuf Nurkić i za 25 minuta na parketu upisao 9 poena, 11 skokova, 3 asistencije i 2 blokade. Kod Magica koji je iz igre šutirao tek 38,1% najbolji Nikola Vučević (26k, 14s) i Jonathon Simmons (15k, 5s, 3a, 2uk.l). Naš Mario Hezonja je ponovo startao u petorci, no ovog puta je za 21 minutu ubacio 4 koša (0/2šut, 4/4sl.bac) uz 2 skoka.

Boston Celticsi (24-7) su iznenađujuće na svom parketu izgubili od Utah Jazza (14-15) sa 95-107. Već u drugoj minuti koljeno je ozlijedio centar Jazza Rudy Gobert kad je na njega pao suigrač Derrick Favors. Kasnije će Jazz ostati i bez Favorsa kad je dobio slučajan lakat u glavu i zaradio 6 šavova. Celticsi su bolje počeli utakmicu i u prvoj četvrtini imali 8 koševa prednosti. No u nastavku druga slika. Kao što se mnogo puta dogodilo, ozljeda suigrača je homogenizirala goste i počeli su igrati sjajno. Do poluvremena su stigli do +7, a sjajno su nastavili i u trećoj u kojoj su imali i +17 prije nego li su ušli u posljednju dionicu sa +12. Celticsi su malo smanjili na -7, no gosti tad rade seriju 8-0 i prelamaju utakmicu. Iako su ostali bez dvojice centara gosti su apsolutno dominirali u skoku 55-31. Najbolji u redovima pobjednika Španjolac Ricky Rubio (22k, 10/15šut, 7s, 5a), a odličnu pomoć imao je u rookieu Donovanu Mitchellu (17k, 5s, 9a) te dvojici igrača s klupe, dojučerašnjem igraču Celticsa, Šveđaninu Jonasu Jerebku (17k, 2/3trica, 7s, 2uk.l) te Rodneyu Hoodu (17k, 4/5trica, 5s). Kod Celticsa prolaznu ocjenu zaslužuju tek Kyrie Irving (33k, 4s, 6a) i Al Horford (21k, 3/5trica, 6s, 7a, 2uk.l).

Milwaukee Bucksi (15-12) su izgubili kod kuće od Chicago Bullsa (8-20) sa 109-115. Izjednačeni suparnici u posljednju četvrtinu ulaze sa rezultatom 82-82. Junak je bio Nikola Mirotić. Najprije ubacuje tricu za 109-104. Kad domaćin smanji na 109-107 Mirotić ubacuje koš uz dodatno za 112-107, da bi do kraja utakmice ubacio još 3 od 4 slobodna bacanja za potvrdu pobjede. Otkako im se Nikola Mirotić (22k, 8s) vratio u sastav Bullsi imaju 5-0, a startali su 3-20. Osim Mirotića protiv Bucksa odlični su bili i „njegov krvnik“ Bobby Portis (27k, 12s), Robin Lopez (18k, 8s) te Kris Dunn (17k, 7a, 2uk.l). Kod Bucksa najbolji Grk Giannis Antetokounmpo (29k, 16s, 4a), no osim Khrisa Middletona (29k, 6s, 6a, 4uk.l) nije imao raspoloženog suigrača.

Washington Wizardsi (16-13) su bili bolji od Los Angeles Clippersa (11-16) sa 100-91. Wizardsi su u posljednju četvrtinu ušli sa +11. Gosti pet i pola minuta prije kraja izjednačuju na 82-82, no Wizardsi tad rade odlučujuću 15-3 seriju kojom rješavaju susret. Najbolji je bio rezervist Mike Scott (22k, 9/10šut, 2/3trica, 4s, 2uk.l), a odličnu pratnju imao je u zvijezdama momčadi Bradleyu Bealu (20k, 11s, 4a, 2uk.l) te Johnu Wallu (15k, 6s, 5a, 2uk.l, 2bl). Kod Clippersa koji su iz igre šutirali tek 38,8% i imali 21 izgubljenu loptu najbolji Lou Williams (23k, 5s, 4a) i DeAndre Jordan (12k, 16s).

Charlotte Hornetsi (10-18) kod kuće su poraženi od Miami Heata (14-14) sa 98-104. Gosti su cijelo vrijeme kontrolirali rezultat i u posljednju četvrtinu ulaze sa +8. Prednost je bila i +17, da bi domaćin samo minutu i pol stigao na -2. No tad zabija Dion Waiters, a nakon nekoliko propuštenih prilika domaćina, krajnji rezultat sa linije slobodnih bacanja postavlja Goran Dragić.  Od sedmorice dvocifrenih igrača Heata najbolji dvojica rezervista, Tyler Johnson (16k, 5/6šut, 4/4trica, 3s) i Wayne Ellington (16k, 5/10trica,3s). Kod domaćina najbolji Kemba Walker (25k, 4s, 5a, 2uk.l) i Dwight Howard (15k, 16s).

Toronto Raptorsi (19-8) su sa 120-97 razbili Brooklyn Netse (11-17). Serijom 10-0 rano dolaze do dvocifrene prednosti. Već na poluvremenu imaju +14, a na ulasku u posljednju četvrtinu +27 i utakmica je već tada bila riješena. Kod Raptorsa raspoloženi DeMarr DeRozan (31k, 3s ,2uk.l), Španjolac Serge Ibaka (18k, 8s) i Litavac Jonas Valančiunas (14k, 7/11šut, 5s, 2bl), dok je 11. triple-double karijere  upisao Kyle Lowry (10k, 10s, 12a, 4uk.l). Kod Netsa svoj debi su imali Nik Stauskas (22k, 5/7trica, 7s) i Jahill Okafor (10k, 4s).

Memphis Grizzliesi (9-20) provukli su se sa 96-94 protiv Atlanta Hawksa (6-23). Gosti, koji su ujedno i najlošija momčad lige, na poluvremenu su imali +7.Domaćin se vraća, no sredinom posljednje četvrtine Hawksi imaju +8. I u posljednje dvije minute ulazi se sa vodstvom Hawksa 94-91. Nakon trice Maria Chalmersa i koša Tyreke Evansa domaćin vodi 96-94. U posljednjem napadu gosti imaju tri šuta, od toga dvije trice za pobjedu, no ne uspijevaju i domaćin se izvlači. Kod Grizzliesa najbolji Tyreke Evans (22k, 4/5trica, 3a), Mario Chalmers (16k, 3/4trica, 3s, 4uk.l) i Marc Gasol (13k, 2/2trica, 6s, 5a). Kod Hawksa najbolji Nijemac Dennis Schroder (18k, 5s, 11a, 2uk.l), Kent Bazemore (19k, 5s, 5a, 3uk.l) i Taurean Prince (17k, 5/8trica, 4s, 2uk.l).

Houston Rocketsi (23-4) su protiv San Antonio Spursa (19-10) sa uvjerljivih 124-109 upisali 12. pobjedu u nizu. Već nakon prve četvrtine bilo je +15, na poluvremenu +17, a nakon tri četvrtine +20. Pobjeda sjajnih Rocketsa ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Rocketsi su dobili skok 45-38 i ubacili čak 18 trica. Briljirao je bekovski par Chris Paul (28k, 5/9trica, 4s, 8s, 7uk.l) i James Harden (28k, 7s, 6a, 2uk.l), a double-double učinke upisali su i Švicarac Clint Capela (18k, 9/11šut, 10s) i Ryan Anderson (12k, 2/3trica, 10s, 2uk.l). Kod Spursa šestoricu dvocifrenih predvodio LaMarcus Aldridge (16k, 6s), dok je Kawhi Leonard još pod restrikcijom i za 17 minuta ubacio 12 poena uz 4 skoka te po dvije osvojene lopte i blokade.

Denver Nuggetsi (16-13) su nakon produžetka sa 117-111 svladali New Orleans Pelicanse (15-15).  Gosti su nakon serije 22-6 prvu četvrtinu dobili sa +13. Prednost je u jednom trenutku iznosila i +18, a na ulasku u posljednju četvrtinu Pelicansi su imali 10 poena viška. Nuggetsi serijom 12-0 sa 88-96 dolaze na 100-96. Gosti ponovo dolaze do 104-102 vodstva, no 18 sekundi prije kraja Mason Plumlee zakucava nakon skoka u napadu za izjednačenje, a u posljednjoj sekundi rookie Torrey Craig blokira šut gostiju za pobjedu. U produžetku Will Barton ubacuje ključnu tricu za +4, prednost koju domaćin mirnoćom sa linije slobodnih bacanja održava do kraja. Kod domaćina najefikasniji Gary Harris (21k, 5s, 2uk.l), a sa klupe su sjajno odigrali Will Barton (19k, 6s, 4a, 2uk.l), Trey Lyles (19k, 4/7trica, 7s, 3a, 3uk.l) te povratnik nakon ozljede Nikola Jokić (13k, 11s, 4a). Kod gostiju 74% koševa zabili su Anthony Davis (28k, 12s, 5bl), Jrue Holiday (25k, 5/9trica, 8s, 6a, 3uk.l) i DeMarcus Cousins (29k, 5/8trica, 4s, 4a).