Podravac II namučio Međimurje, novi poraz Bjelovara

Međimurje može početi slaviti.

Iako još nisu teoretski osigurali naslov prvaka, košarkaši Međimurja nakon novog poraza Bjelovara imaju tri pobjede prednosti i mogu početi slaviti. U posljednjih pet kola sastav iz Čakovca trebao bi izgubiti četiri puta dok bi Bjelovar morao dobiti sve utakmice što se neće dogoditi.

Košarkaši Međimurja došli su do teške pobjede protiv mlade i talentirane momčadi Podravca II koja im je tokom cijele utakmice "puhala" za vrat. Treba spomenuti kako je Međimurje ovu utakmicu igralo bez tri vrlo važna seniorska igrača, a mladi koji su dobili priliku pokazali su da mogu. Još bitnija stvar za Međimurje je povratak ponajboljeg igrača, bivšeg košarkaša Zagreba i Zaboka, Danijela Krajačića nakon više od godinu dana pauze zbog ozljede koljena.

Bjelovar je upisao novi poraz i to na domaćem terenu od Radnika iz Križevaca kojem je na klupi bio ponajbolji igrač HT Premijerligaša Hermes Analitice, Ivan Svoboda o čemu smo već pisali. On je zamijenio trenera Antu Tomasa koji se oporavlja od operacije ramena. Radnik je do poluvremena otišao na deset poena razlike, a Bjelovar se vratio u trećoj i u posljednji period ušao s plus jedan. Radnik se nije raspao nakon toga već je u posljednjoj dionici zaigrao bolje i dobio utakmicu rezultatom 81:87.

Posljednja Koprivnica je na domaćem terenu protiv Labrade imala šest poena prednosti na poluvremenu te tri koša viška nakon trećeg perioda no nisu izdržali. Gosti su preokrenuli u posljednjoj četvrtini te zasluženo slavili s 59:65.

Utakmica između Ivančice i Virovitice odgođena je na 17. ožujak.

Parovi 10. kola: Labrada-Bjelovar, Virovitica-Međimurje, Radnik-Ivančica, Podravac II-Koprivnica.