Pogledajte Ramljakovo zakucavanje koje je obilježilo prvu pobjedu Zrinjskog u finalnu prvenstva BiH

HKK Zrinjski je poveo 1-0 u finalnoj seriji doigravanja za naslov prvaka BiH.

Momčad Hrvoja Vlašića je slavila protiv aktualnog prvaka 73-67. Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je Igokea u prvom poluvremenu stekla tri poena prednosti. U posljednju četvrtinu ušlo se s izjednačenim rezultatom 55-55.

U 35. minuti nakon trice Svena Smajlagića i košem pod prekršajem Murryja Tourea Ahmeda Zrinjski bježi na 65-61. Gosti su se dva puta približili na dva poena razlike, zadnji puta pri rezultatu 67-65. Tada Marko Ramljak zabija dvicu, Rober Rikić zapucava alley oop. a Toure Ahmed tricom dovodi do nedostižnih 72-67. Bila je to prva njegova trica iz petog pokušaja.

U redovima Zrinjskog opet je odličnu utakmicu odigrao Marko Ramljak koji je postigao 19 poena uz 5 skokova, 2 asistencije i blokadu. Ramo je i autor poteza utakmice, zakucavanja vrijednog NBA parketa,

Luka Igrutinović je postigao 14, Sven Smajlagić 11, a Toure Ahmed 9 poena. Najbolji u redovima Igokee bio je Robert Rikić s 14 poena i 9 skokova.

Druga utakmica finala igra se u srijedu s početkom u 18 sati u Laktašima.