Produžetak u Chicagu, uvjerljivi Warrirorsi, najbolji start Detroita u 12 godina

Nakon jučerašnje ludnice, ove noći na NBA parketima odigrano je samo pet utakmica.

Hrvati nisu nastupali, a najzanimljivije je bilo u Chicagu gdje su gosti iz New Orleansa do pobjede stigli tek nakon produžetka.

LA CLIPPERS – MEMPHIS 104 - 113

Gosti iz Memphisa uspijeli su prekinuti niz od dva poraza važnom pobjedom u Los Angelesu. Dva faktora su odlučila utakmicu. Dominacija klupe Grizzliesa nad klupom Clippersa 55-22 i velika razlika u šutiranju trica (Grizzliesi 13/31, Clippersi 4/25). Gosti su vodili gotovo čitavu utakmicu. Clippersi su sredinom treće četvrtine uspijeli izjednačiti na 68-68, no nisu uspijeli stići do vodstva. U posljednjoj četvrtini gosti su vratili uvjerljivu prednost koju su održali odličnim izvođenjem slobodnih bacanja. Kod pobjednika najefikasniji Mike Conley Jr (22k, 3a) i Marc Gasol (21k, 6s), a odličnu pomoć imali su u igračima s klupe Tyreke Evansu (20k, 3s, 4a) i Brendanu Wrightu (13k, 9s 4bl). Kod Clippersa najbolji po običaju Blake Griffin (30k, 11s, 2uk.l), no nije imao raspoloženih suigrača osim Patricka Beverleya (23k, 7s) i donekle DeAndre Jordana (12k, 10s, 3a, 3bl). Nakon ove utakmice Grizzliesi (skor 6-3) su na ljestvici pretekli Clipperse (5-3) te će već noćas ponovo igrati u istoj dvorani, ovog puta protiv Lakersa, samo sat vremena nakon što Clippersi odrade svoju utakmicu protiv Heata (možete ju pogledati na Sportklub 2).

DETROIT – SACRAMENTO 108 – 99

Nakon nepune dvije minute Pistonsi su vodili 10-0. Sredinom prve četvrtine i 20-10, no gosti su se vratili i na poluvremenu je domaćin imao samo +3. Kingsi se solidno drže do pred sam kraj treće četvrtine kad Pistonsi serijom 12-2 konačno vraćaju dvocifrenu prednost, prednost koju su do kraja utakmice bez ikakvih problema zadržali. Pistonsima je ovo najbolji start od 2005. kad su bili predvođeni šampionskom petorkom Billups, Hamilton, Prince, R. Wallace i B. Wallace. Protiv Kingsa najefikaniji je bio bivši igrač Bostona Avery Bradley (24k, 3a) čiji su dolazak i iskustvo bitno popravili obranu Pistonsa. Ponovo je sjajan bio Andre Drummond (16k, 19s, 4a, 3uk.l, 1bl), a od velike pomoći je bio i Tobias Harris (20k, 5s, 5a). Kod Kingsa najbolji veteran Zach Randolph (19k, 4s, 4a), dok su po 14 koševa dodala dvojica rookiea, DeAaron Fox (14k, 4a) i Srbin Bogdan Bogdanović (14k, 6/7iz igre, 2/2trica). Nakon ove pobjede Pistonsi su sa skorom 7-3 druga momčad Istoka, dok se Kingsi na skoru 1-8 i polako se već sad opraštaju od bilo kakvih primisli o doigravanju.

CHICAGO – NEW ORLEANS 90 – 96

U Chicagu je odigrana najzanimljivija, no vjerojatno i najnekvalitetnija utakmica večeri. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, domaćin je bolji u trećoj četvrtini i u posljednju dionicu ulazi sa +7. Gosti izjednačavaju, i nakon što je Anthony Davis 90 sekundi prije kraja zakucao za 83-83, obje momčadi imaju prilike za pobjedu. Posljednji napad imali su Bullsi, no šut Robina Lopeza blokira DeMarcus Cousins i utakmica odlazi u produžetak. U njemu veteran Jameer Nelson postiže odlučujuću tricu za iznenađujuće tešku pobjedu Pelicansa. Kod pobjednika ponovo najbolji par tornjeva Anthony Davis (27k, 16s, 3bl) / DeMarcus Cousins (25k, 11s, 4a), a ovog puta trećeg čovjeka pronašli su u playmakeru Jameeru Nelsonu (13k, 3/3trica, 5s, 5a, 4uk.l). Kod Bullsa koji nakon iznenađujućeg slavlja u Orlandu nisu uspijeli povezati dvije pobjede najbolji Justin Holliday (18k, 9s, 3uk.l) koji je nadigrao svog brata i igrača Pelicansa Jrue Hollidaya. Sa klupe je 16 koševa dodao Denzel Valentine, po 14 koševa su dodali Finac Lauri Markkanen (14k, 7s, 4a) i Robin Lopez (14k, 9s), dok je Jerian Grant (13k, 8s, 9a) koketirao sa triple-doubleom. Bullsi su nakon ovog poraza na skoru 2-6, dok su Pelicansi stigli do polovičnog učinka 5-5.

MINNESOTA – DALLAS 112 – 99

Košarkaši Wolvesa upisali su četvrtu pobjedu u nizu. Kad im je to posljednji put pošlo za rukom (2012.), njihov najbolji igrač Towns išao je u drugi razred srednje škole. Protiv Mavsa su bili veliki favoriti i to su i pokazali na parketu iako nisu briljirali. Na poluvremenu su imali tek +8, no nakon sjajne treće četvrtine ta je prednost porasla na +22 i do kraja utakmice gosti su uspijeli tek malo ublažiti poraz. Wolvesi su nadskakli Mavse 48-31 i bili puno čvršća momčad. Najbolji je bio Karl-Anthony Towns (31k, 12s, 2bl). Andrew Wiggins je dodao 23 koša, double-double učinke imali su Taj Gibson (12k, 10s, 4a, 2uk.l, 2bl) i Jeff Teague (11k, 3s, 10a, 3uk.l) koji su pokrili loš napadački učinak Jimmya Butlera (4 koša uz šut 1/7). Kod Dallasa najefikasniji rookie Dennis Smith Jr (18k, 5s), dok je Harrison Barnes svih svojih 17 koševa postigao u prvom poluvremenu. Ovom pobjedom Wolvesi su na skoru 6-3, dok su Mavsi sa 1-10 najlošija momčad lige.

DENVER – GOLDEN STATE 108 – 127

Aktualni prvaci se evidentno strašno dižu u formi. U Denveru su krenuli uraganski i nakon prve četvrtine imali +13. U drugoj su domaći značajno smanjili zaostatak, no to samo kao da je razljutilo Warriorse koji u trećoj uništavaju domaćina sa 43-21 i rješavaju pitanje pobjednika prije posljednje dionice. U tom su razdoblju imali strašnu seriju 29-4. Kod gostiju nitko nije imao potrebu igrati više od 30 minuta, a najbolji su bili Kevin Durant (25k, 7s, 7a, 2bl), Steph Curry (22k, 11s, 2uk.l) i Draymond Green (15k, 7s, 8a, 2uk.l). Pri domaćinu nijedan član prve petorke nije imao dvocifreni broj koševa, a predvodili su ih rezervisti Will Barton (21k, 8s, 5a) i Brazilac Emmanuel Mudiay (15k, 5k, 7a) koji su ruku na srce veći dio utakmice igrali protiv rezervista Warriorsa. Denver je nakon ovog poraza na polovičnom učinku 5-5, dok su se Warriorsi sa skorom 7-3 na vrhu Zapada izjednačili sa Rocketsima.

Današnji nastup Hrvata:

Nakon što su jučer u odličnim predstavama zabili kombinirano 53 koša, ove noći Hrvati nisu imali prilike izaći na parket.

Najbolji igrač dana:

Ove noći bio je to centar Pistonsa Andre Drummond. On je u pobjedi nad Kingsima igrao 36 minuta i za to vrijeme postigao 16 koševa (7/10 iz igre, 2/4 sl.bacanja), uz čak 19 skokova, 4 asistencije, 3 ukradene lopte i blokadu. Drummond je uz DeAndre Jordana najbolji skakač lige, a najveća zamjerka njegovoj igri oduvijek su bila slobodna bacanja. Do ove sezone gađao ih je kriminalno loših 683/1793 (38,1%), dok ih ove sezone gađa respektabilnih 75% (30/40). Upravo to veliko poboljšanje ne tjera trenera Pistonsa Stana Van Gundya da u neizvjesnim završnicama vadi van Drummonda i to se vidi i na njihovom 7-3 skoru.