Regija: Sparsi iznenadili Igokeu, Partizan se vratio iz mrtvih, Budućnost nadigrala Mornara

Nacionalni kupovi.

U Sloveniji Primorska je šokirala Cedevita Olimpiju i obranila naslov pobjednika Kupa. U Bosni i Hercegovini Sparsi su u finalu iznenadili Igokeu i osvojili povijesni naslov. Sarajlije su slavile 93-85. Igokea je do finala stigla uvjerljivom pobjedom nad Širokim 84-64. Sparsi nisu imali problema s Leotarom (92-66).

U Srbiji Crvena zvezda je bila na rubu ispadanja u polufinalu od Mege, no u zadnjoj minuti nadoknadila je minus od pet poena i slavila 79-80. Partizan je nešto komotnije stigao do finala preko FMP-a (85.77). Ono što je Mega doživjela protiv Zvezde, Zvezda je doživjela protiv Partizana. Imali su Zvezdaši +6 40 sekundu prije kraja regularnog dijela, no Partizan je utakmicu odveo u produžetak i tamo slavio 89-88.

U Crnoj Gori Lovćen je u polufinalu protiv Budućnosti imao +18 (51-33) u trećoj četvrtini. Uslijedio je veliki preokret i pobjeda Podgoričana 71-68. Mornar je u drugom polufinalu s lakoćom nadigrao Sutjesku 90-53.

U finalu Budućnost je pokazala znatno bolju igru nego protiv Lovćena i slavila 92-73.