Sixersi slavili u Los Angelesu, odličan nastup Dragana Bendera

U devet sinočnjih utakmica najzanimljivije je bilo u New Orleansu gdje su gosti imali šut sa sirenom za pobjedom.

Cavsi su predvođeni sjajnim šuterom Korverom preokrenuli -22 u New Yorku, da bi Sixersi usprkos blijedom Šariću u sjajnoj završnici slavili kod Clippersa. Bender protiv Lakersa odigrao utakmicu sezone, no nije uspio spriječiti poraz. Više o sinoćnjim utakmicama u izvještaju koji slijedi:

NEW YORK – CLEVELAND 101 – 104

Nervozna utakmica u kojoj su već u prvoj četvrtini LeBron James i Enes Kanter dobili tehničke zbog naguravanja. Nakon tog je domaćin bolje odreagirao i na poluvrijeme otišao sa +13. U zadnju minutu i pol treće četvrtine Knicksi su ušli sa +22, no gosti u tih minutu i pol rade 8-1 i na ulasku u posljednju četvrtinu razlika je 15 koševa. No, bilo je premalo. Dopustili su gostima da se vrate u utakmicu. U posljednjoj četvrtini Cavsi ubacuju čak 8 trica (Kyle Korver 5) i u potpunosti preokreću rezultat i dolaze do pobjede. Upravo su trice odlučile, a Cavsi su ih zabili dvostruko više (16-8). Kod Cavsa najefikasniji LeBron James (23k, 9s, 12a, 3bl), a junak pobjede je bio Kyle Korver koji je u posljednjoj četvrtini zabio 19 od svog 21 koša. Solidan je s klupe bio i veteran Dwyane Wade (15k, 8s, 3a, 2uk.l). Kod domaćina koji je propustio veliku priliku najbolji Tim Hardaway Jr (28k, 10s, 5a, 2uk.l), a odlično su odigrala i dvojica tornjeva, Turčin Enes Kanter (20k, 16s, 4a) i Latvijac Kristaps Porzingis (20k, 7s, 2uk.l). Cavsi su ovom pobjedom stigli do skora 7-7, dok su Knicksi pali na 7-6.

WASHINGTON – SACRAMENTO 110 – 92

Domaćin je loše ušao u utakmicu i Kingsi su u prvoj četvrtini imali i 10 razlike. No Wizardsi serijom 10-0 u drugoj četvrtini stižu do vodstva, da bi utakmicu prelomili u trećoj nakon još jedne 10-0 serije. Domaćin je bio dominantan u skoku (50-34) i asistencijama (30-19), dok je goste koliko toliko u igri držala trica. Najbolji u redovima Wizardsa John Wall (21k, 8/9šut, 4/4trica, 9a), a solidni su bili i Bradley Beal (14k, 7s, 7a) te poljski centar Marcin Gortat (18k, 7s), a po 15 koševa su dodali Otto Porter Jr i Mike Scott. Kod Kingsa najbolji veterani George Hill (16k, 3/3trica, 4a) i Zach Randolph (12k, 9s). Wizardsi su sad na solidnom skoru 8-5, dok su Kingsi na slabih 3-10.

MILWAUKEE – MEMPHIS 110 – 103

Gosti iz Memphisa odlično su odigrali prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa +5. No u trećoj zabijaju samo 12 koševa i u posljednju dionicu ulaze sa 7 koševa zaostatka. Nakon 11 uzastopnih koševa Tyrekea Evansa dolaze do izjednačenja, a kasnije nakon Evansove trice i vodstva od 5 razlike. No Bucksi tad rade seriju 10-1 i stižu do prednosti koju uspijevaju zadržati do kraja. Kod domaćina ponovo najbolji Giannis Antetokounmpo (27k, 9s, 7a, 2uk.l, 2bl), a odličnu pomoć imao je u Johnu Hensonu (17k, 8s, 3a, 2bl), Krisu Middletonu (17k, 4s) i Ericu Bledsou (15k, 7s, 4a). Kod Memphisa najbolji njihov šesti igrač Tyreke Evans (27k, 6s, 3a), a solidni su bili i rookie Dillon Brooks (19k, 4s) i veteran Marc Gasol (16k, 10s, 6a). Sa šutem 2/12 u potpunosti je zakazao Mike Conley Jr. Nakon ove utakmice obje momčadi su na skoru 7-6.

NEW ORLEANS – ATLANTA 106 – 105

Domaći Pelicansi su u utakmicu ušli kao veliki favoriti, no na terenu to nije tako izgledalo. Hawksi su bolje ušli u susret. Nakon prve četvrtine su imali +9, a sa prednošću od dva koša ušli su i u posljednju dionicu utakmice. Hawksi vode 104-100, da bi domaćin sa dvije trice preokrenuo na 104-106. Kent Bazemore pogađa jedno od dva slobodnih bacanja za 105-106, te nakon izgubljenih lopti sa obje strane Bazemore ima šut za pobjedu, no blokira ga Jrue Holliday (13k, 5s, 5a)Kod Pelicansa najbolji njihovi visoki igrači DeMarcus Cousins (22k, 16s, 7a, 3uk.l) i Anthony Davis (13k, 10s, 7a, 2uk.l, 4bl), dok su ih odlično pratili bekovi Etwaun Moore sa 24,i Darius Miller sa 21 košem. Svoju prvu utakmicu za Pelicanse odigrao je i Rajon Rondo. Kod nesretnih Hawksa najbolji Bazemore (22k, 4s, 7a, 3uk.l) te dvojica rookiea, Tyler Cavanaugh (16k, 6s) i John Collins (12k, 6s). Za pobjedu im je nedostajalo samo malo bolje šutersko izdanje njihovog najboljeg strijelca Dennisa Schrodera (11k, šut 5/18, trica 0/4). Pelicansi su sad na skoru 8-6, dok Hawksi igraju puno bolje od njihovog 2-12 skora.

PHOENIX – LA LAKERS 93 – 100

Utakmica poprilično izjednačenih suparnika koja je bila odlučena u posljednjoj četvrtini. Sredinom nje Lakersi serijom 10-2 stižu do +8 i mirno u samoj završnici privode utakmicu kraju. Lakersi su poprilično loša tricaška momčad, no noćas su tricu gađali čak 14/33 i to je bio ključ pobjede. Najbolji igrač Lakersa bio je rezervist Jordan Clarkson (25k, 3s, 3a), a solidni su bili i Brook Lopez (15k, 10s) te Kentavious Caldwell-Pope (15k, 9s, 3a, 2uk.l). Za razliku od Lakersa koji su imali petoricu dvocifrenih igrača, kod Sunsa više od 10 koševa su zabila samo trojica. Najbolji je bio Devin Booker (36k, 4s, 3a), no osim TJ Warrena (23k, 8s, 3a) i Dragana Bendera (15k, 5s) nije imao raspoloženih suigrača da spriječi novi poraz. Lakersi su tako prekinuli niz od 3 poraza i na skoru su 6-8, dok su Sunsi pali na 5-10.

UTAH – MINNESOTA 98 - 109

Centar Jazza Rudy Gobert sa NBA parketa će izostati više od mjesec dana i to je jako loša vijest za Utah. Bez njega teško se mogu nositi protiv momčadi sa kvalitetnim centrima i to se vidjelo i noćas. Protiv Wolvesa prvu su četvrtinu izgubili 14-33 i od tog se početnog šoka nisu oporavili čitavu utakmicu. Gubili su i -26, i tek su nakon opuštanja gostiju u posljednjoj četvrtini stigli do prihvatljivog poraza. Kod Wolvesa najbolji centar Karl-Anthony Towns (24k, 13s), a odlični su bili i Jimmy Butler (21k, 4s, 10a), Jeff Teague (22k, 3s, 3a) te Taj Gibson (15k, 10s). Kod Jazza najbolji rookie Donovan Mitchell (24k, 4s, 4a, 4uk.l). Rodney Hood je sa klupe zabio 16 koševa, Šveđanin Jonas Jerebko i Švicarac Thebo Sefolosha dodali su po 13, no bez ozlijeđenog Goberta i šuterski indisponiranog Rickya Rubia (3 koša, 1/7iz igre, 0/6trica) nisu uspijeli pružiti malo jači otpor. Novim porazom Utah je pala na skor 6-8, dok su Wolvesi na 8-5.

PORTLAND – DENVER 99 – 82

U Portlandu se očekivala izjednačena utakmica. Koliko toliko bila je u prvom poluvremenu koje su Blazersi dobili 5 razlike. No domaćin prelama utakmicu u trećoj četvrtini. Odlaze na +18 i šuterski neraspoloženi gosti (35,7% šut iz igre, 28,1% trica) nisu ni u jednom trenutku zaprijetili. Kod domaćina sa 17 koševa najefikasniji su bili Jusuf Nurkić i CJ McCollum. Damian Lillard je dodao 15, a Evan Turner s klupe 14 koševa i bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu. Kod Nuggetsa sa 18 koševa najefikaniji Paul Millsap i Jamal Murray, dok je podbacio Nikola Jokić (6k, 2/9 šut) kojeg je nadigrao Nurkić. Portland je sad na skoru 7-6, dok su Nuggetsi na još uvijek vrlo dobrih 8-6.

GOLDEN STATE – ORLANDO 110 – 100

Warriorsi su igrali bez ozlijeđenog Stepha Currya i mučili su 24 minute. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Warriorsi u trećoj odlaze na +13. Pet minuta prije kraja vode i +20, da bi gosti do kraja utakmice samo ublažili poraz. Kod Warrirosa koji su nadskakali goste 50-35 najbolji Kevin Durant (21k, 7s, 8a) i Draymond Green (20k, 4s, 5a, 2uk.l), a odlično je odigrala i Curryeva zamjena Shaun Livingston (16k, 6a). Kod Orlanda najbolji Crnogorac Nikola Vučević (20k, 5s, 4a) a double-double upisao je Aaron Gordon (10k, 10s). Aktualni prvaci novom su se pobjedom sa skorom 11-3 izjednačili na vrhu Zapada sa Houstonom, dok je Orlando porazom pao na skor 8-6.

LA CLIPPERS – PHILADELPHIA 105 – 109

Šarićevi Sixersi bolje su otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili sa 8 razlike. Clippersi serijom 12-2 u trećoj četvrtini stižu do vodstva. U posljednje dvije minute Clippersi ulaze sa 100-95 vodstvom. Vode i 101-100, no onda se ukazuje Robert Covington i sa sedam koševa donosi pobjedu Sixersima. Kod pobjednika najbolji Joel Embiid (32k, 16s), spomenuti Robert Covington (31k, 6s, 4a, 4uk.l) i rookie Ben Simmons (22k, 12s, 4a). Kod Clippersa koji su upisali šesti poraz u nizu najbolji i jedini raspoloženi  šesti igrač Lou Williams (31k, 7s, 6a, 5uk.l) i Blake Griffin (29k, 6s, 5a). Sixersi su sad na skoru 7-6, dok su ozljedama izrešetani Clippersi na 5-8.

Današnji nastupi Hrvata:

U porazu Sunsa od Lakersa utakmicu sezone odigrao je Dragan Bender. Za 20 minuta na parketu postigao je 15 koševa (6/8 iz igre, 2/4 trica, 1/2 sl.bacanja) uz 5 skokova. Dario Šarić je bio vrlo blijed u pobjedi Sixersa u Los Angelesu. Igrao je 34 minute i postigao samo 2 koša (1/8 iz igre, 0/5 trica) uz tri skoka te po dvije asistencije i osvojene lopte.  Mario Hezonja je dobio 5 posljednjih minuta u porazu Magica kod Warriorsa i postigao 2 koša pogodivši jedini šut iz igre, te je dodao dvije asistencije. Ante Žižić i Ivica Zubac bili su u sastavu Cavsa i Lakersa, no nisu ulazili u igru.

Najbolji igrač dana:

Igrač dana bio je Šarićev suigrač, 23-godišnji centar Joel Embiid. On je u velikoj pobjedi Sixersa nad Clippersima izneredio all-star centra Clippersa DeAndre Jordana i za 36 minuta na parketu zabio 32 koša (11/20 iz igre, 1/5 trice, 9/16 sl.bacanja) uz 16 skokova i 2 asistencije usput limitiravši Jordana na dva koša i pet skokova.