Škrljevo diše na škrge, Cedevita Junior preskočila Dinamo

Autor: Vito Sep Photo: KK Depolink Škljevo

Vitamini slavili u Kostreni

U Sportskoj dvorani Kostrena u sklopu 21. kola FAVBET Premijer lige pred 300 gledatelja, momčad Cedevite Junior je pobijedila DepoLink Škrljevo rezultatom 84:95.

DepoLink Škrljevo odlično ulazi u utakmicu te nakon 4. minute igre vodi 13:5 pa je trener Zagrepčana Damir Mulaomerović bio primoran pozvati minutu odmora. Nakon minute odmora Cedevita predvođena Karačićem radi seriju 14:0 te prelazi u vodstvo (13:19), prva četvrina završava rezultatom 19:23 za goste. Na sredini druge četvrtine domaći igrači dolaze do izjednačenja (33:33), ali “Vitamini” na poluvrijeme odlaze sa prednošću od +10 (42:52), što im je ujedno bila i najveća prednost. U nastavku Cedevita ne posustaje pa nakon Serdarušićeva tri slobodna bacanja odlaze na najvećih +22 (51:73), dvicama Barta i Šarića domaćini smanjuju na 61:79 na kraju treće dionice. Odmah na početku zadnje četvrtine “Zeleni” na krilima Hollowella koji zabija dvije trice rade mini seriju 6:0, ali gosti održavaju visoku prednost sve do nove trice Hollowella 4. minute prije kraja utakmice (81:92), domaćini su do kaja imali priliku odvesti utakmicu u egal završnicu, ali su u te četiri minute promašivali otvorene šuteve i zabili svega 3 poena za konačnih 84:95 i slavlje gostiju.

Kod pobjedničke ekipe najviše su se istaknuli Karačić 31 poen, Serdarušić 24 te Jelić 19 poena, dok je kod DepoLink Škrljeva najbolji bio Amerikanac Hollowell s 30 poena (trice 9/13). Obje ekipe su imale odličan postotakl šut za tri poena od 44%, domaćini su ih zabili čak 15 iz 34 pokušaja, a Cedevita 12 iz 27 upućenih šuteva.