VIDEO Šou Porzingisa i Jokića u Madison Square Gardenu

Ove večeri svjedočili smo sjajnom dvoboju Porzingis – Jokić, produžetku u Miamiu, konačno pobjedi Celticsa nad Spursima i Warriorse kakve čekamo.

BOSTON – SAN ANTONIO 108 -94

Prije ove utakmice Celticsi su izgubili 11 uzastopnih utakmica protiv Spursa. I ovdje je bila izjednačeno prvo poluvrijeme koje su Celticsi dobili 5 razlike. Tad Celticsi treću četvrtinu otvaraju serijom 10-2 i stižu do dvoznamenkaste prednosti. Ta prednost je u zadnjoj dionici u par navrata iznosila i +19 i pobjeda Celticsa nije dolazila u pitanje. Lani su Celticsi bili brutalno loša skakačka momčad, sad su nadskakali Spurse 54-40. Najefikasniji je bio Kyrie Irving (24k, 6a, 3uk.l), odlični Al Horford (14k, 13s, 5a, 2uk.l), Jaylen Brown (18k, 4s) i rookie Jayson Tatum (7k, 11s, 3bl). Terry Rozier (12k, 4s, 2uk.l) je zabio 10 od prvih 13 koševa Celticsa u zadnjoj četvrtini. Kod Spursa kojima je to bila druga utakmica u dvije večeri niti jedan starter nije zabio više od 11 koševa, a sa klupe su najefikasniji bili Brandon Paul (18k, 5s) i Rudy Gay (14k, 3s). Celticsi su petom uzastopnom pobjedom stigli do skora 5-2 i prvog mjesta Istoka, dok su Spursi nakon tri poraza u nizu na skoru 4-3.

MIAMI – MINNESOTA 122 – 125 produžetak

Sjajna utakmica na Floridi. Domaćin je u posljednjih sedam minuta ušao sa prednošću 93-90, no gosti rade seriju 9-0. Heat se nije predavao i samo tri sekunde prije kraja Dion Waiters postiže izjednačujući koš i utakmica je otišla u produžetak. U njemu su gosti cijelo vrijeme bili u prednosti, te kad trica Waitersa sa sirenom nije prošla kroz mrežicu stigli do bitne pobjede. Na kraju se ispostavilo da je ključ pobjede bila mirnoća sa linije slobodnih bacanja, gdje su Wolvesi gađali sjajnih 32/35, a Heat prosjećih 17/25. Pobjednici su imali četvoricu raspoloženih igrača, Jeff Teague (23k, 5s, 11a, 6uk.l), Karl-Anthony Towns (20k, 12s, 3bl), Andrew Wiggins (22k, 7s) te Jimmy Butler (16k, 5s, 3a, 3uk.l). Kod domaćih odličnu večer je imao Dion Waiters (33k, 5s, 4a, 3uk.l). Raspoloženi su bili i Slovenac Goran Dragić (18k, 6s, 5a), te sa klupe Kanađanin Kelly Olynyk (23k, 6s). Nakon ovog poraza Heat je na skoru 2-4, no dobra vijest je da im se uskoro vraća prvi centar Hassan Whiteside. Minnesota pak je pobjedom stigla do skora 4-3.

NEW YORK – DENVER 116-110

Nakon što su večer prije razbili Cleveland, košarkaši Knicksa imali su dovoljno snage za novu pobjedu. Na početku treće četvrtine domaći su imali +23, no Nuggetsi tad rade nevjerojatnu seriju 27-2. Činilo se da će to slomiti Knickse, no uspijeli su se regrupirati i kasnije u neizvjesnoj završnici u kojoj su cijelo vrijeme imali kontrolu stići do vrlo važne pobjede. Knicksi su bili sjajni u šutu i skoku, no mučile su ih izgubljene lopte. Utakmicu karijere odigrao je Latvijac Kristaps Porzingis (38k, 7s, 3bl), a još petoricu dvoznamenkastih suigrača predvodio je igrač s klupe Kyle O'Quinn (15k, 12s, 5bl). Kod gostiju odličan Srbin Nikola Jokić (28k, 8s, 2bl). Jamal Murray je dodao 20, a Gary Harris 18 koševa, no nedostajao im je pravi učinak neraspoloženog Paula Millsapa (8k, 10s, 4a, no šut 2/13 iz igre). Knicksi su tako novom pobjedom stigli do skora 3-3, dok su Nuggetsi pali na 3-4.

HOUSTON – PHILADELPHIA 107 – 115

Nakon što su prije 13 dana na svom terenu poraženi 104-105 tricom Gordona sa sirenim, Sixersi su se uspijeli revanširati Rocketsima. Gosti su puno bolje ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine su imali +10. No prednost je do poluvremena nestala i činilo se da će favorizirani domaćin postaviti stvari na svoje mjesto. Krajem treće četvrtine Sixersi serijom 13-2 ponovo stižu do osjetnije prednosti, no ovog puta su ju sačuvali do kraja. Sixersi na nadskakali domaćina 48-35, te ga limitirali na 39,8% šuta iz igre. Najbolju utakmicu dosadašnje karijere pružio je rookie Ben Simmons (24k, 7s, 9a), a odličan je bio i Joel Embiid (22k, 9s, 5a). Dario Šarić je dodao 14 koševa i 6 skokova, a veliku pomoć sa klupe imali su od Timothe Luwawu-Cabarotta (17k) i Amira Johnsona (12k, 10s). Kod domaćih najefikasniji James Harden (29k, 4s, 7a, 4uk.l) i Eric Gordon (25k, 2a), no obojica sa lošim šutem iz igre (Gordon 8/18, Harden 8/21). Sixersi su tako stigli do skora 3-4, dok su Rocketsi pali na 5-3.

MEMPHIS – CHARLOTTE 99 – 104

Grizzliesi su u utakmicu ušli na krilima pet pobjeda u šest utakmica. Kad su u posljednjih osam minuta ušli sa +10, činilo se da će nastaviti svoj niz. No, kod gostiju tad u igru ulazi Kemba Walker (27k, 6a)  i sa 9 važnih koševa ključan je čovjek u preokretu gostiju. Uz Walkera u redovima Hornetsa najbolji Jeremy Lamb (17k, 8s) i rookie s klupe Malik Monk (13k, 4s, 3a). Kod poraženog domaćina najbolji rezervist Tyreke Evans (19k, 10s, 3a). Mike Conley Jr dodao je 16 koševa i 6 asistencija. Prije utakmice upitan je bio nastup Marca Gasola. On je ipak nastupio, no imao je vrlo skromnu večer (10 koševa uz šut 4/15).  Ovim porazom Memphis je na skoru 5-2, dok su Hornetsi došli do 4-3.

NEW ORLEANS – ORLANDO 99 – 115

Nakon što su razbili Cleveland, očekivalo se da će se Pelicansi poigrati i sa Orlandom. Domaćin je vodio na poluvremenu, no gosti na početku treće četvrtine serijom 12-2 preokreću rezultat. Na početku posljednje dionice nova 12-0 serija Magica kojom stižu do nedostižne prednosti i kasnije samo rutinski privode utakmicu kraju. Ključ utakmice bio je šut za tricu gdje su gosti bili mnogo uspješniji (Magic 16/34, Pelicans 7/28). Najbolji u redovima pobjednika sa po 20 koševa bili su Nikola Vučević, Evan Fournier i Jonathan Simmons. Mareesse Speights je dodao 18, a Aaron Gordon 17 koševa i bilo je to dovoljno za pobjedu iznenađujuće sjajnog Orlanda. Pri domaćinu daleko najbolji Anthony Davis (39k, 10s, 3bl), dok je malo ispod svoje razine odigrao DeMarcus Cousins (12k, 12s, 7a, 3uk.l) sa lošim šutom 5/14. Orlando se ovom pobjedom sa 5-2 izjednačio sa Bostonom i Detroitom na vrhu Istoka, dok su Pelicansi ponovo na negativnom omjeru 3-4.

UTAH – DALLAS 104 – 89

Košarkaši Jazza u utakmicu su ušli kao veliki favoriti. No Mavsi su u prvom poluvremenu postigli čak 14 trica i otišli na odmor sa +9. Ipak, u trećoj četvrtini Jazz radi seriju 25-4 i postavlja stvari na svoje mjesto. Gosti se sredinom posljednje četvrtine približavaju na -5, no Utah radi novu seriju 11-0 i prelama utakmicu. Sa 25 koševa najefikasniji je bio Rodney Hood, dok su odlično odigrali i Španjolac Ricky Rubio (20k, 6s, 4a) i Francuz Rudy Gobert (17k, 12s, 6a, 6bl) što je bilo i više nego dovoljno za najlošiju momčad Zapada. Kod Dallasa na svoje slavne dane podsjetila je njemačka legenda Dirk Nowitzki (18k, 7/11iz igre,4/5trica, 5s). Nakon nove pobjede Utah je na skoru 4-3 (4-0 kod kuće) dok su skromni Mavsi pali na 1-7.

PORTLAND – TORONTO 85 – 99

U Portlandu je prva četvrtina završila sa 29-29. Tad je uslijedio totalni raspad sustava domaćina koji u drugoj četvrtini zabijaju tek jedan koš i igre i gube ju 6-25. Iskusni gosti tu ogromnu prednost bez ikakvih problema čuvaju do kraja i stižu do vrlo bitne pobjede bez ozlijeđenih Sergea Ibake i Jonasa Valančiunasa. Kod Raptorsa po običaju najbolji DeMarr DeRozan (25k, 4a) i Kyle Lowry (19k, 10s, 6a), dok je utakmicu karijere odigrao mladi brazilski centar Lucas Noguera (17k, 9s, 5bl, 2uk.l). Kod blijedog domaćina daleko najbolji Damian Lillard (36k, 2a, 2uk.l). dok je podbacio CJ McCollum (16k uz šut 5/16). Toronto je ovom pobjedom stigao do skora 4-2, dok su Blazersi pali na 4-3.

LA CLIPPERS – GOLDEN STATE 113 – 141

Nakon nekoliko vrlo blijedih nastupa u nizu, bilo je samo pitanje trenutka kad će Warriorsi eksplodirati i tko će biti žrtva. Ispalo je da su žrtva postali košarkaši Clippersa koje su aktualni prvaci noćas izbrisali sa terena. Warriorsi su već na poluvremenu imali +17 i ta prednost je samo rasla. Odigrali su napadački briljantnu utakmicu sa 58,4% šuta iz igre, 14 trica, 37 asistencija i samo 12 izgubljenih lopti. Velika četvorka igrala je po 30 minuta, a njihovi učinci su bili slijedeći; Steph Curry (31k, 5s, 6a), Kevin Durant (19k, 7s, 4a), Draymond Green (16k, 9s, 6a) te Klay Thompson (15k, 5s, 6a). Kod nemoćnih Clippersa najefikaniji Talijan Danilo Gallinari sa 19 koševa, 17 je dodao Lou Williams a 16 najbolji igrač Clippersa Blake Griffin. Nakon ove utakmice Warriorsi su na skoru 5-3, dok su Clippersi drugim porazom u nizu stigli do skora 4-2.

Današnji nastup Hrvata:

Dario Šarić je u pobjedi Sixersa u Houstonu igrao 31 minutu. U tom je vremenu zabio 14 koševa (6/14 iz igre, 2/6 trica), uz 6 skokova i asistenciju. Jedini preostali Hrvat na noćašnjem rasporedu je bio Mario Hezonja. U velikoj pobjedi Magica u New Orleansu Hezonja je u šest minuta igre pogodio svoj jedini šut i završio s 2 koša.

Najbolji igrač dana:

Bez sumnje ovaj epitet pripada sjajnom Latvijcu Kristapsu Porzingisu. Porzingis je vodio Knickse do pobjede nad Nuggetsima i u 34 minuta igre upisao 38 koševa (14/26 iz igre, 4/7 trica, 6/6 sl.bacanja) uz 7 skokova, 3 blokade i 2 ukradene lopte.

Zanimljivost dana:

Trener Celticsa Brad Stevens konačno je porazio svog učitelja Gregga Popovicha. Kad su prije ove večeri Celticsi posljednji put pobijedili Spurse, njihov dres nosili su Kevin Garnett, Paul Pierce, Ray Allen, Rajon Rondo i Shaquille O'Neal.