Golden State Warriorsi s 4-1 prošli San Antonio Spurse, a u polufinalu ih Čekaju Pelicansi dok su Celticsi poveli s 3-2 u seriji protiv Bucksa.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, 76ersi su digli gas i u trećoj četvrtini stvorili ključnu razliku te su na kraju slavili s 104:91 na krilima JJ Redicka.

Philadelphia 76ers-Miami Heat 104:91 (23:21, 23:25, 34:20, 24:25) 4-1

Utakmica velikog značaja za obje ekipe donijela nam je vrlo neizvjesno prvo poluvrijeme. 76ersi su nakon prve četvrtine imali vodstvo 23:21, a upornim igračima Heata nisu se uspjeli odvojiti na veću razliku. Miami je u drugom periodu uzvratio istom mjerom pa se na odmor otišlo s poravnatim rezultatom 46:46.

Philadelphia koja je ipak imala puno manji pritisak od Miamija kojem je ovo bila utakmica "biti ili ne biti" pitanje pobjednika riješila je u trećem periodo u kojem su odigrali najbolje i dobili ga s 34:20 te su u posljednju dionicu ušli s 14 poena prednosti. Bilo je to previše za Miami koji je potpisao kapitulaciju za ukupnih 4-1 u seriji.

JJ Redick bio je nezaustavljiv za obranu Heata ubacio im je 27 poena uz dvije asistencije, Joel Embiid zabio je 19 uz 12 skokova dok je Ben Simmons postigao 14 poena, 10 skokova i 6 asistencija. Dario Šarić odigrao je do sada najlošiju partiju, on je za 22 minute postigao 8 poena uz po 5 skokova i asistencija. Iz igre je šutirao loših 2/9, tricu 0/5, a sva je četiri slobodna bacanja pogodio.

Miami je predvodio Kelly Olynyk s 18 poena, 8 skokova i 6 asistencija, Tyler Johnson je zabio 16, a Goran Dragić 15 uz 5 asistencija.

Philadelphia će u polufinalu istoka zaigrati protiv boljega iz serije Boston Celtics-Milwaukee Bucks. Celticsi su sinoć slavili s 92:87 na krilima Ala Horforda koji je ubacio 22 poena uz 14 skokova i 3 asistencije dok je Terry Rozier postigao 16 uz 5 asistencija i 3 skoka. Momčadi Bostona vratio se Marcus Smart koji je igrao 24 minute te je ubacio 9 poena uz 5 skokova i 4 asista. Khris Midleton najbolji kod Bucksa s 23 poena, 3 skoka i 2 asista.

Golden State Warriorsi slavili su s 99:91 protiv San Antonio Spursa i s 4-1 se plasirali u polufinale zapada gdje ih čekaju Anthony Davis i New Orleans Pelicansi. Spursima nije pomoglo ni 30 poena, 12 skokova i 4 asista LaMarcusa Aldridgea dok je Manu Ginobili u možda svojoj posljednjoj utakmici u karijeri ubacio 10 poena uz 7 asistencija i 5 skokova. Kevin Durant najbolji kod Warriorsa s 25 poena, 6 skokova i 5 asista dok je Klay Thompson ubacio 24 uz 5 skokova i 4 asistencije.