Derbi dana odigrale su vodeće momčadi istoka i zapada, Golden State i Boston.

Odličnu utakmicu gledali smo rano jutros u susretu između prvaka i vodeće momčadi zapada Golden State Warriorsa te vodeće momčadi istoka, Boston Celticsa. Slavili su Warriorsi s 109:104, a nezaustavljiv je bio Steph Curry koji je ubacio 49 poena.

Na utakmici smo vidjeli mnogo prelijepih poteza, bilo je mnogo uzbuđenja i preokreta. Boston je krenuo odlično i dobio prvu četvrtinu s 37:27. Golden State je u drugoj četvrtini u kojoj su se igrale najbolje obrane uspio smanjiti na minus četiri do poluvremena, bilo je 54:50 za Celticse.

Warriorsi su odigrali odličnu treću četvrtinu koju su dobili s 30:19, a briljirao je Curry. On je u prvih minutu i pola trećeg perioda ubacio 7 poena, a do kraja četvrtine zaustavio se na 18 ubačenih koševa u tom periodu. U posljednje dvije minute ušlo se s poravnatim rezultatom 95:95, a onda opet stvari u svoje ruke uzima Curry koji u te dvije minute postiže čak 13 poena i odvodi Warriorse do pobjede. Tricu za mogući produžetak promašuje najbolji kod Bostona, Kyrie Irving.

Curry je u 36 minuta na terenu ubacio 49 poena uz 5 asistencija, 4 skoka i dvije osvojene lopte, iz igre je šutirao 16/24 od toga tricu 8/13. On je u posljednjih šest utakmica ubacio čak 36 trica iz 71 pokušaja što je više od 50 posto uspješnosti, a u ovom cijelom mjesecu je na 48 posto za tricu i 34.8 poena po susretu. Kevin Durant je ubacio 20 uz 9 skokova dok je Draymond Green ubacio 15 uz 11 skokova, 5 asistencija i 3 blokade.

Kod Bostona je odličan bio Kyrie Irving s 37 poena, 4 asistencije i 2 skoka. Jaylen Brown je zabio 20 , a Al Horford 15 uz 13 skokova, 3 asistencije i dvije blokade.

U ostalim utakmicama, Oklahoma je slavila kod Detroita 121:108 na krilima Russell Westbrooka i novog triple doublea. Wes je ubacio 31 poen uz 13 asistencija i 11 skokova. Washington je na krilima odlične momčadske igre i čak šest dvoznamenkastih strijelaca slavio protiv Atlante s 129:104, a Miami je bio bolji na domaćem terenu od Hornetsa s 95:91. Hornetsima ni 30 poena, 6 skokova i 5 asistencija te 20 poena, 16 skokova i 4 blokade Dwight Howarda nisu bili dovoljni da dođu do pobjede. Heat je unatoč lošoj utakmici Gorana Dragića u kojoj je ubacio svega pet poena došao do pobjede na krilima Josh Richardsona koji je ubacio 19 poena uz pet asista i Wayne Ellingtona s 17 poena.

Minnesoti se vratio Jimmy Butler, a sa njime i pobjede. Timberwolvesi su bili uvjerljivi protiv Netsa s 111:97, a Butler je ubacio 21 uz 6 skokova i 5 asista kao i Wiggins koji je također zabio 21 uz 5 skokova i dva asista. Kod Netsa najbolji Jahlil Okafor koji je ušao s klupe i zabio 21 uz 6 skokova.

Denver je preokrenuo 8 poena minusa s kraja treće četvrtine i došao do pobjede protiv Dallasa 91:89 u kojoj je Nikola Jokić ostvario triple double s 11 poena, 16 skokova i 11 asistencija dok je Gary Harris ubacio 24 poena uz 4 skoka i 4 asistencije. Kod Dallasa Harrison Barnes 22 poena i 6 skokova.

O duelu Marija Hezonje i Bojana Bogdanovića te pobjede Indiane nad Orlandom 114:112 pisali smo ovdje.