Na terenu je bio i Dario Šarić koji je odigrao solidnu partiju protiv Orlanda.

Sinoć su na terenima NBA lige bila tri naša košarkaša. I dok su Mario Hezonja i Dario Šarić odigrali solidne partije, Dragan Bender niti na početku svoje treće sezone u najjačoj ligi svijeta nije krenuo dobro.

Mladi Knicksi odigrali su jednu dobru utakmicu na gostovanju kod Washingtona gdje su iznenadili Wizardse i dobili ih nakon produžetka 124:121 (29:29, 28:33, 30:22, 21:24, 16:13).

Mario Hezonja je u igru ušao s klupe, igrao je 22 minute, a za to je vrijeme ubacio 8 poena (3/6 iz igre, 1/3 trica, 1/1 slobodna bacanja) uz 5 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu. Statistiku mu je kvarilo pet izgubljenih lopti. Najbolji u redovima Knicksa bio je Damyean Dotson s 14 poena i 4 skoka, Allonzo Trier je ubacio 13 isto kao i deveti pick ovogodišnjeg drafta Kevin Knox koji je tome dodao 10 skokova i 3 asistencije. Dvoznamenkast je još bio Lance Thomas s 12 poena.  Kelly Oubre Jr. najbolji kod Wizardsa s 15 poena, 8 skokova i 4 asistencije, Otto Porter Jr. je ubacio 13 uz 6 skokova, a Tomas Satoransky 12 uz 4 skoka i 3 asistencije.

Philadelphia 76ersi bili su bolji od Orlando Magica s 120:114 (30:24, 30:25, 33:29, 27:36) u utakmici u kojoj su cijelo vrijeme kontrolirali rezultat.

Joel Embiid najbolji kod Phile, zabio je 21 uz 7 skokova i dvije asistencije, Furkan Korkmaz odigrao je jako dobru utakmicu s 18 poena i 3 skoka, Landry Shamet i JJ Redick su ubacili po 12 kao i Markelle Fultz koji je uhvatio i 6 skokova. Naš je Dario za 22 minute na terenu ubacio 8 poena uz 6 skokova. Nikola Vučević najbolji kod Orlanda s 20 poena i 5 skokova dok je odličan bio i Mohamed Bamba s 12 poena, 3 skoka i dvije asistencije.

Dočekali smo i debi prvog izbora ovogodišnjeg drafta. Deandre Ayton je u dresu Sunsa briljirao u tijesnom porazu od Sacramento Kingsa 106:102 (22:26, 25:18, 25:28, 34:30).

Ayton je u 30 minuta pokazao svu raskoš talenta te je ubacio 24 poena uz 9 skokova i 3 blokade. Josh Jackson je zabio 17 uz 5 skokova, a TJ Warren 16 uz 4 skoka. Naš Dragan Bender odigrao je još jednu u nizu loših utakmica za Sunse i ukoliko u ovoj sezoni ne pokaže dosta više nego u prve dvije, pitanje ako će dobiti novi NBA ugovor. On je za 14 minuta na terenu ubacio 2 poena uz po 2 skoka i asista uz šut iz igre 0/5 (0/3 trica), a za vrijeme dok je on bio na terenu u rubrici +/- imao je daleko najveći minus od čak 17 poena. Kod Kingsa Yogi Ferrell 26 poena i po 3 skoka i asista.

Nakon poraza kod Bullsa, Pelicansi su upisali novi poraz na gostovanju kod Atlanta Hawksa od 116:102 (30:30, 21:27, 37:14, 28:31).

Utakmica je bila riješena u trećoj četvrtini u kojoj je Atlanta minus šest pretvorila u plus 17 uoči posljednjih 12 minuta. Najbolji kod Atlante bio je DeAndre Bembry s 20 poena, 5 skokova i 4 asistencije, John Collins je ubacio 18 uz 3 skoka i dva asista, a Alex Poytthress 13 uz 5 skokova. Kod Pelicansa Anthony Davis 16 poena i 7 skokova za samo 17 minuta na terenu, Jrue Holiday je zabio 13 uz 4 asistencije, a Julius Randle 11 uz 7 skokova.