Ivica Zubac i Dragan Bender očito nisu u planovima svojih trenera, barem na početku sezone.

Četiri hrvatska košarkaša bila su sinoć na terenima NBA lige, a ponajbolji u svojim momčadima bili su Mario Hezonja i Bojan Bogdanović, ali unatoč tome, njihove su momčadi upisale poraze. Poraze su upisali i LA Lakersi te Phoenix Sunsi, a Ivica Zubac i Dragan Bender dobili su zanemarivu minutažu u kojoj nisu imali nekakav učinak.

New York Knicks (1-3) - Milwaukee Bucks (3-0) 113:124 (29:33, 23:38, 35:17, 26:36)

Bucksi su na domaćem terenu već u prvoj četvrtini došli do dvoznamenkastog vodstva. Na 4:27 do kraja prvog perioda bili su u vodstvu 29:17, a onda u igru ulazi Mario Hezonja i ubacuje 7 poena te dovodi Knickse na minus pet i vraća ih u susret. Knicksi su se držali na zaostatku od tri poena minusa u prve tri minute druge četvrtine da bi tada Milwaukee krenuo u veliku seriju i do kraja prvog poluvremena odlazi na čak plus 19.

New York je uzvratio u trećem periodu u kojem su u potpunosti nadigrali Buckse, dobivši taj period s 35:17 što je značilo da se u posljednji period ušlo s samo plus jedan za domaćine. Neizvjesnu utakmicu gledali smo sve do dvije minute do kraja utakmice, a jedan od najzaslužnijih za to bio je Hezonja. Bucksi su tada pobjegli na plus šest, Kanter je na dvije minute do kraja smanjio polaganjem, ali bliže nisu uspjeli doći i Bucksi su na kraju zasluženo slavili, ali valja spomenuti kako Knicksi igraju znatno bolje nego u prošloj sezoni što je zasluga novog trenera Davida Fizdalea koji sigurno s nestrpljenjem očekuje povratak svojeg najboljeg igrača Kristapsa Porzingisa kako bi bili još konkurentniji.

tim Hardaway Jr. bio je najbolji kod Knicksa s 24 poena i 3 asistencije, Trey Burke je zabio 19 uz 5 skokova i 4 asistencije, a Hezonja je konačno dobio pravu minutažu, odigrao je 30 minuta, a za to je vrijeme ubacio 18 poena (8/16 šut iz igre, 2/5 trica) uz 4 skoka, 3 asistencije i dvije osvojene lopte. Valja spomenuti i Kanterovih 14 poena i 13 skokova. Kod Bucksa su briljirali Giannis Antetokounmpo i Khris Middleton. Greek Freak je ubacio 31 poen uz 15 skokova i 4 asistencije dok je Middleton postigao 30 poena uz 7 skokova.

Indiana Pacers (2-2) - Minnesota Timberwolves (2-2) 91:101 (28:25, 21:25, 24:22, 18:29)

Pacersi su se na gostovanju u Minnesoti odlično držali sve do posljednje četvrtine, ali domaćini su na kraju došli do pobjede unatoč tome što su nakon samo osam minuta igre ostali bez Andrewa Wigginsa zbog ozljede koja prema svemu sudeći neće biti teže prirode. Pacersi su u posljednji period ušli s vodstvom 73:72, ali su ih u posljednjem periodu Timberwolvesi uvjerljivo nadigrali. Već u prve tri minute posljednje četvrtine, Minnesota radi seriju 12:0 na krilima Derricka Rosea, Grgorie Dienga i Tollivera. Seriju je polaganjem prekinuo Bojan Bogdanović. Timberwolvesi su došli i do najviših 14 poena prednosti na utakmici, a najbliže što je Indiana došla je minus osam na dvije minute prije kraja. Vrijedi spomenuti kako je klupa domaćina u posljednjem periodu ubacila 25 od 29 poena.

Jimmy Butler najbolji kod domaćina s 20 poena, 3 skoka i 3 asista, Karl Anthony-Towns je zabio 17 uz 15 skokova, a Taj Gibson 13 uz 7 skokova. Kod Indiane najbolji Victor Oladipo i Bogdanović. Oladipo je ubacio 20 uz 7 skokova i 3 asistencije, a Bogdanović 20 (8/12 iz igre, 4/5 trica) uz 5 skokova, ali ono što boe u oči kod njega je to što je imao najgori +/- na utakmici, s njim na terenu, Pacersi su bili na -18.

San Antonio Spurs (2-1) - LA Lakers (0-3) 143:142 (40:26, 25:34, 34:36, 29:32, 15:14)

Najljepša utakmica sinoć odigrana je u Staples Centru gdje su Lakersi bez kažnjenih Rajona Ronda i Brandona Ingrama poraženi nakon produžetka od San Antonio Spursa s nestvarnih 143:142. Iako je odigrao loše prvo poluvrijeme, LeBron James probudio se u nastavku utakmice i najzaslužniji je što su Lakersi došli do produžetka. On je na 2.4 sekunde do kraja ubacio tricu s devet metara za poravnanje na 128:128.

DeMar deRozan na drugoj strani promašuje za pobjedu, a pravu dramu gledali smo i dalje u produžetku. Lakersi su preko LeBrona došli do vodstva 142:136 na 55 sekundi do kraja utakmice, ali Spursi su odgovorili serijom 7:0 za pobjedu. Bryn Forbes je smanjio polaganjem na minus četiri, Kyle Kuzma na drugoj strani promašuje tricu, dok je za Spurse na 14 sekundi do kraja ubacuje Rudy Gay za samo minus jedan. Gay je na 12 sekundi do kraja faulirao Jamesa koji je imao dva slobodna bacanja. Promašio je oba što kažnjava Patty Mills dvicom na asistenciju LaMarcusa Aldridgea. Lakersima je ostalo sedam sekundi do kraja, a tricu za pobjedu promašuje James koji je na kraju ispao tragičar utakmice. Fantastični Aldridge ubacio je 37 poena uz 10 skokova i 5 asistencija, DeRozan je bio odmah do s 32 poena, 14 asistencija i 8 skokova, Gay i Forbes su ubacili po 16 poena, a marco Belinelli 15. Strijelac pobjedničkog koša Mills zabio je 12 poena. Kod Lakersa Kuzma 37 poena, 8 skokova i 3 asistencije, James je ubacio 32 od čega je većina bila u drugom poluvremenu uz 14 asistencija i 8 skokova, a Josh Hart 20 uz 10 skokova. Ivica Zubac na terenu je proveo 4 minute, a za to je vrijeme promašio jedan šut i uhvatio jedan skok i imao jednu blokadu.

Phoenix Suns (1-2) - Golden State Warriors (3-1) 103:123 (23:32, 24:38, 34:36, 22:17)

Warriorsi su na domaćem terenu očekivano slavili protiv Sunsa. Sve je bilo riješeno već do kraja prvog poluvremena kada su imali vodstvo 70:47. Tek kada je Steve Kerr povukao na klupu sve svoje nositelje igre, Sunsi su uspjeli malo smanjiti visoku prednost. Steph Curry bio je opet najbolji kod Warriorsa s 29 poena, 8 asistencija i 4 skoka, Kevin Durant je ubacio 22 uz 4 skoka i 3 asistencije, a Klay Thompson 16 uz 4 asistencije i 3 skoka. Kod Sunsa je još jednom odličnu utakmicu odigrao Deandre Ayton koji je ubacio 20 poena uz 14 skokova i 5 asistencija, Devin Booker je predvodio strijelce svoje momčadi s 28 poena, 6 asistencija i 5 skokova dok je TJ Warren ušao s klupe i stavio 27 poena uz 4 skoka i 3 asista, no nije bilo ni izbliza dovoljno.

Dragan Bender dobio je tek dvije minute od trenera Igora Kokoškova, a za to je vrijeme jednom skočio. U prve tri utakmice sezone nema povjerenje trenera, igrao je ukupno tek 5 minuta, nije zabio niti jedan poen, nit je imao asistenciju, a prosjek mu je tek jedan skok po utakmici.