Dragan Bender nakon nekoliko dobrih partija nije imao svoj dan protiv Warriorsa.

Hrvatski košarkaši nastavljaju s odličnim partijama u NBA ligi. Nakon što je Bojan Bogdanović jučer u pobjedi Indiane protiv Knicksa ubacio 20 poena uz 3 skoka i dvije asistencije, danas su nove dobre partije odigrali Mario Hezonja i Dario Šarić.

Hezonja je bio najbolji igrač Magica u porazu kod Chicaga u neizvjesnoj završnici gdje je promašio tricu za možebitnu pobjedu na 5 sekundi do kraja utakmice kod rezultata 103:101 za Bullse. Uglavnom, Hezonja je sam inicirao povratak Orlanda u posljednjoj četvrtini. Do posljednjih 8 minuta bio je na 10 ubačenih poena, a zatim je krenuo i zabio još 14 koševa i doveo Orlando u vodstvo tricom 98:96 na minutu i pola do kraja susreta, ali nisu izdržali do kraja. Mario je igrao 30 minuta, ubacio je 24 poena uz 6 skokova, 4 osvojene lopte i čak 3 blokade. Iz igre je šutirao 8/14, od toga tricu 3/4, a slobodna bacanja gađao je 5/6. Uz njega je u Orlando još samo Evan Fournier odigrao dobro s 22 poena, 5 asistencija i 3 skoka. Kod Bullsa najbolji Lauri Markkanen koji je vodio mnoge dvoboje sa Hezonjom koje je naš košarkaš dobio, ubacio je 21 poen uz 8 skokova, ali je promašio svih 6 trica. Bobby Portis zabio je 19 uz 7 skokova i 3 asistencije, a Zach LaVine zabio je 18 uz 7 skokova i pet asistencija, a zabio je i dva ključna bacanja na kraju za vodstvo Bullsa 105:101.

76ersi su slavili protiv Knicksa. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, a Phila je sve riješila solidnom trećom i odličnom posljednjom četvrtinom. Šarić je predvodio 76erse s 24 poena, 4 skoka i asistencijom, iz igre je šutirao 8/12, trice 4/6, a slobodna bacanja 4/5. JJ Redick ubacio je 18, Joel Embiid 17 uz 6 skokova, a T.J. McConnell je ostvario triple-double s 10 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Kod Knicksa Michael Beasley 22 poena i 5 skokova, Cortney Lee zabio je 18, a Enes Kanter 17 uz 13 skokova i 3 asistencije.

Anthony Davis s 38 poena i 10 skokova te Jrue Holiday s 21 poenom i 12 asistencija predvodili su Pelicanse do vrijedne pobjede u gostima kod Detroita. Spursi su prosuli osam poena prednosti na ulasku u posljednju četvrtinu kod Utah Jazza te su na kraju izgubili s 101:99. Donovan Mitchell predvodio je Jazz s 25 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Joe Ingles ubacio je 20  uz također 7 skokova i 5 asista, a Derrick Favors 19 uz 7 skokova što je bilo previše za Spurse koji su imali šest dvoznamenkastih strijelaca, ali uzalud. Clippersi su bili bolji od Netsa u New Yorku s 114:101.

Golden State Warriorsi razbili su Phoenix Sunse s čak 46 koševa razlike, bilo je 129:83. Dragan Bender nije bio na razini prijašnjih igara. Odigrao je 30 minuta, a ubacio je 3 poena uz 3 skoka uz šut iz igre 1/6, tricu je gađao 0/4, a slobodna bacanja 1/3. Warriorsima nije smetalo što je Draymond Green propustio ovaj susret, odlično ga je zamijenio Omri Caspi koji je ubacio 19 poena uz 10 skokova. Steph Curry bio je najbolji kod prvaka s 22 poena, 9 skokova i 7 asistencija. Kod Sunsa Elfrid Payton 29 poena, 8 skokova i 5 asistencija.