Dario Šarić, Bojan Bogdanović i Dragan Bender odigrali su jako dobre utakmice sinoć.

Dario Šarić, Bojan Bogdanović i Dragan Bender odigrali su jako dobre utakmice sinoć. I dok je Philadelphia upisala pobjedu, Indiana i Phoenix poraženi su u utakmicama gdje su hrvatski reprezentativci bili ponajbolji u svojim momčadima.

76ersi su slavili protiv Miami Heata s 103:97, a pitanje pobjednika riješili su u prve tri četvrtine kada su došli do nedostižnih 26 poena razlike. Miami je odigrao odličnih posljednjih 12 minuta kojih su dobili s 37:17, ali to im je bilo dovoljno da smanje na šest koševa minusa, a za nešto više nije bilo dovoljno vremena. Šarić je bio jedan od najboljih u Philadelphiji, igrao je 33 minute, a zabio je 17 poena uz 10 skokova, 4 asistencije i dvije osvojene lopte. Iz igre je šutirao 7/13, tricu 3/7. Ben Simmons bio je najbolji kod 76ersa s 20 poena, 6 skokova, 5 asistencija i dvije osvojene lopte dok je Joel Embiid ubacio 17 uz 11 skokova i 4 asistencije te dvije osvojene lopte. Kod Heata Kelly Olynyk s klupe 19 poena i 6 skokova, Wayne Ellington 16 poena također ušavši s klupe, a i Bam Adebayo koji je ubacio 15 uz 16 skokova te je brojke ostvario ušavši s klupe. Prva petorka Heata potpuno je zakazala.

Charlotte Hornetsi povijesnom su prvom četvrtinom trasirali put ka pobjedi protiv Indiane. Oni su ubacili 49 poena što je najveći broj postignutih poena u jednoj četvrtini u povijesti kluba. Nije im to uspjelo niti u najslavnijim danima povijesti kada su u klubu igrali legende Alonzo Mourning, Larry Johnson, Muggsy Bogues i Dell Curry. Stečenih 12 poena prednosti iz prve četvrtine zadržali su sve do treće četvrtine kada Indiana smanjuje na pet poena minusa, ali u posljednjoj četvrtini su puno poena, nisu uspjeli preokrenuti te su domaćini slavili s 133:126. Bogdanović je u 32 minute na terenu ubacio 18 poena uz 2 skoka i dvije asistencije uz šut iz igre 5/10, trica mu je bila 2/5, a slobodna bacanja 6/6. Victor Oladipo je predvodio Pacerse s 35 poena, 5 skokova i dvije asistencije. Kod Hornetsa je briljirao Kemba Walker s 41 poenom, 9 asistencija i 3 skoka,  a Nicolas Batum je zabio 31 uz 9 skokova i dvije asistencije.

Phoenix je poražen od Utah Jazza s 129:97, a Bender je u 28 minuta na terenu ubacio 16 poena uz 9 skokova i 5 asistencija. Šutirao je iz igre 5/10, tricu 4/8, a bacanja 2/2. Josh Jackson najbolji kod Phoenixa s 20 poena i 4 skoka, a Devin Booker zabio je 18 uz 6 asistencija i 4 skoka. Donovan Mitchell briljirao je kod Jazzera s 40 poena, 6 asistencija i 5 skokova.

Od ostalih utakmica spomenimo pobjedu Pelicansa u gostima kod Thundera s 114:100 nakon što je Oklahoma nakon prve četvrtine imala deset poena prednosti. Thundere je razbio Anthony Davis s 43 poena, 10 skokova i 3 osvojene lopte dok je Steven Adams zabio 23 uz 12 skokova, a Russell Westbrook je ostvario novi triple double s 16 poena, 14 asistencija i 10 skokova.

Boston je slavio protiv Atlante s 119:100, Lakersi su slavili kod Netsa s 102:99, Raptorsi su razbili Portland s 130:105, Bucksi su dobili Knickse s 92:90, a Warriorsi Kingse s 119:104.