Cibona izgubila dobivenu utakmicu. I to kako!

Cibona je imala sve. Pobjeda i ostanak u ABA ligi bili su čvrsto u rukama Cibone. Nakon što je Gibbs kod rezultata 75-78 pogodio prvo od dva slobodna bacanja na drugoj strani oba je promašio Matic Rebec.

Marko Luković je zgrabio loptu i sa svoje polovice u stilu Dorona Jamchija i Dušana Kecmana potopio Cibose.

Primorska je slavila 79-78. S obzirom da je u prvom dijelu natjecanja Filip Bundović košem u zadnjoj sekundi donio pobjedu Ciboni u Zgrebu, ovo je bila i više nego slatka osveta Slovenaca.

Zanimljivo, Luković je tricom u zadnjoj sekundi s klupe Cedevita Olimpije smijenio Slavena Rimca.

Zagrepčani tako nisu teoretski osigurali ni izbjegavanje posljednjeg mjesta ni baraž.

A sve je izgledalo upravo savršeno. Cibosi su u nekoliko navrata u trećoj četvrtini imali 13 poena viška, posljednji puta 56-69.

Primorska se budi u zadnjoj dionici te  nakon Hodžićeve trice na nešto manje od tri minute prije kraja povela 73-71.

Rozić uzvraća tricom, Bundović pogađa jedno bacanje, pa Rozić novu tricu za velikih 73-78 devedesetak sekundi prije završetka. Barić je smanjio na 75-78, nakon čega slijedi opisana završnica i pobjeda domaćina 79-78.