VIDEO Jupe majstore: Široki je prvak Bosne i Hercegovine

S ruba ponora do vrha!

Danijel Jusup je s mladom i domicilnom momčadi napravio veliki posao. Uveo je momčad u ABA 2 ligu i donio naslov prvaka 'ponosu Hercegovine'.

Nakon brejka Sparsa i vodstva Sarajlija 2-1, Jupe je vjerovao u svoje momke i u naslov. Uvjerljivo je Široki slavio na Grbavici, a onda u fantastičnoj atmosferi na Pecari u petoj utakmici stigao do pobjede i zasluženog slavlja.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, a prelomnom se pokazala treća dionica koju su domaćini dobili 26-12. Prednost je nastavila rasti i u zadnjoj četvrtini koju su Šrokobriježani otvorili sa 7-0 i stigli do velikih 20 poena viška 67-47.

Do kraja susreta Sparsi su ušminkali rezultat na 82-69, no naslov je zasluženo osvojio Široki.

Nakon Hrvoja Vlašića i HKK Zrinjski prvakom Bosne i Hercegovine postao je i drugi zadarski stručnjak s drugim klubom hrvatskog predznaka - Danijel Jusup i HKK Široki.